Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Briti poissmehed käivad Eestis paugutamas

15. jaanuar 2008, 15:47

Laskmist, paintballi-lahinguid ja
romurallit korraldava Arvo Vardja sõnul käivad Euroopa turistid Eestis endiselt
laskmas, mehe sõnul on tema juurest läbi käinud kõik Briti poissmeeste
grupid.

Vardja sõnul jõuab Euroopa turiste siia lähiaastatel varasemast rohkem.

Selle põhjuseks on see, et arenenud Euroopa maade seadusandlus takistab laskmisürituste korraldamist. "No seal on lilleinimesed ja seadused on niisugused," kommenteeris Vardja põhjust, miks Eestit külastavad välisturistid oma kodus lasta ei saa.

"Välismaiseid korporatiivkliente polnud eelmisel aastal üldse," rääkis Vardja. Samas käisid tema juurest läbi kõik briti poissmeeste grupid. "Mul põhiliselt olidki briti poissmehed. Neid oli varasemast vähem, kuid tasapisi neid ikka käib," ütles Vardja. Samas on jaanuar turismisektoris üsna surnud kuu, eriti kui lund ei ole. Rahvast hakkab jälle rohkem liikuma kevade saabudes.

Vardja avaldas lootust, et n-ö lasketurism suureneb lähiaastatel veelgi. "Minu ettevõtmine sõltub sellest, kui palju välisturiste Eestisse tuleb," lisas ta. "Ise ma neid taga ajamas ei käi."

Vardja sõnul korraldas ta möödunud aastal välisturistidele vähem seiklusüritusi kui 2006, ent tervikuna oli ürituste arv suurem. Välisturistide käive moodustas kõigi ürituste käibest umbes 10%.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. January 2008, 16:35
Otsi:

Ava täpsem otsing