Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Fujitsu ostis Eesti tarkvaraarendaja

Hille Tressum 16. jaanuar 2008, 13:19

Eesti tarkvaraarendaja AS Mandator Estonia
kuulub nüüdsest Fujitsu IT-gruppi.

Eelmise aasta lõpus omandas maailma suuruselt kolmas IT firma Fujitsu läbi oma Euroopas asuv tütarfirma Fujitsu Services üle 90% Skandinaaviamaades tegutseva Mandator grupi aktsiatest, teatas ettevõtte.

Mandatori nõukogu esimehe Niilo Saardi sõnul loodetakse omanikevahetusest osa ka Eestis.

"Fujitsu on suur, väga suur maailmafirma ja nende kogemused toodete ja teenuste arendamisel ei vaja lahtirääkimist," ütles Niilo Saard.

Tema sõnul ei ole täna selge kuivõrd hakkab Fujitsu tulevikus mõjutama Mandator Estonia tegemisi, kuid kindlasti liigub suurest grupist oskusteavet ka Baltimaadesse. "Me loodame, et saame oma arendusmeeskonnaga läbi Fujitsu globaalse kogemuse ning samas õpime neilt midagi uut, millega rikastada meie koduturgu" sõnas Saard ning lisas, et ühe võimaliku koostöövaldkonnana nimetab ta erinevate majandustarkvarade lisandumist tootevalikusse.

Saardi sõnul jätkab Mandator Estonia lähiajal tegutsemist oma senise nime all. Märtsiks valmib strateegiline plaan, mis selgitab Mandator Estonia rolli Fujitsu kontsernis.

Fujitsu Services, ametliku nimega Fujitsu Services Overseas Holdings Limited, omandas peakontoriga Rootsis asuva enam kui 500 töötajaga Mandatori aktsiapaki läbi avaliku ostupakkumise ja esitas pärast 90% osaluse kokkusaamist taotluse Mandatori väljaarvamiseks OMX Stokholmi börsi nimekirjast.

AS Mandator Estonia on vanimaid Eesti tarkvarafirmasid, mis alustas oma tegevus 1992 aastal Asserti nime all. 2000 aasate alguses muutis firma oma nime Cell Networkiks ja 2006 aastal oma emafirma järgi Mandator Estoniaks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. January 2008, 13:33
Otsi:

Ava täpsem otsing