Mutli: konverentsituristide arv kahekordistub

16. jaanuar 2008, 19:38

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli ütles, et
MTÜ Konverentsibüroo asutamisega suurendatakse rahvusvaheliste
konverentside arvu Eestis ning aidatakse kaasa turisminõudluse hooajalisuse
vähendamisele.

"Konverentsiturism annab ohtralt võimalusi näiteks riigi ja linna maine edasiandmiseks, turistidele pakutavate teenuste läbimüügi mitmekordistamiseks, samas annab konverentsiturism ideaalse võimalus uute kontaktide loomiseks, äriideede genereerimiseks ja Eestisse uute investeeringute toomiseks," ütles Mutli eilsel MTÜ Konverentsibüroo asutamiskoosolekul.

"Järgmisel aastal saab valmis uus Sakala keskus ning ka Linnahallist kujuneb lähiaastatel modernne konverentsikeskus, mis lubab prognoosida konverentsituristide arvu kahekordistumist pealinnas," lisas ta.

"Konverentsibüroo missiooniks on suurendada Eesti kui konverentsisihtkoha rahvusvahelist tuntust ja konkurentsivõimet, et saavutada rahvusvaheliste konverentside arvu tõusu Eestis ning aidata kaasa turisminõudluse hooajalisuse vähendamisele," rääkis Mutli. "Konverentsiturism on hetkel kõige kiiremini kasvav turismiliik maailmas. Rahvusvahelise organisatsiooni ICCA andmetel pakuvad konverentsiturismi võimalusi rohkem kui 200 riiki."

Konverentsibüroo tegevust finantseeritakse liikmemaksude, sihtfinantseerimise ja projektipõhise finantseerimise kaudu. Tallinna ettevõtlusameti selle aasta eelarves on konverentsibüroo töös osalemiseks ette nähtud 400 000 krooni, millest 75 000 krooni moodustab Tallinna liikmemaks ja 325 000 krooni toetus ühiseks turundustegevuseks.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. January 2008, 19:38
Otsi:

Ava täpsem otsing