Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Varsti võib mobiil töötada vesinikuga

Siim Sepp 17. jaanuar 2008, 00:00

Erinevalt eelnevatest vesinikutelefoni katsetustest mahub nende kütuseelement mugavalt telefoni sisse. Vesinikuaku peab laadimata vastu kaks korda kauem kui praegu kasutatavad liitiumioonidel põhinevad akud.

Angstrom Poweri vesiniku jõul töötavad Motoslvr-i mobiiltelefonid olid väljas eelmisel nädalal Las Vegases toimunud elektroonikamessil Consumer Electronics. Kütuseelemendid näevad välja üsna nagu tavapärased akud, kuid nende laadimine toimub vaid kümne minutiga, kirjutas Physorg.

Paul Zimmerman Angstrom Powerist selgitas, et nende tehnoloogia uuenduslikkus seisneb selles, et kütuseelement mahub kenasti mobiiltelefoni sisse. Varasematel variantidel pidi telefon energia saamiseks olema kinnitatud välisele seadmele. Zimmerman loodab oma micro hydrogen'i tehnoloogiaga telefonid turule tuua juba aastaks 2010. Kui kütusega töötavatel mobiilidel on tõepoolest kõik omadused, mis lubatud, võib selliste telefonide tulevik olla hiilgav.

Kütusega töötavatel telefonidel on aga siiski ka miinuseid, muuhulgas turvalisuse ja mugavuse seisukohalt. Angstrom Power ja teised turule pürgivad ettevõtted peavad tõestama, et sellised mobiiltelefonid ei ole plahvatusohtlikud. Power väidab, et on katsetuste käigus oma telefoni isegi lõkkesse visanud, ilma et midagi juhtuks.

Teine probleem on selliste telefonide laadimisega - seda ei saa lihtsalt juhet seina torgates teha. Vaja on osta vesinikkütust, mis tähendab, et see peaks kõikides poodides saadaval olema.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing