Ärilause: Hallo,Toompea! Siin maa.

Aili Sandre 18. jaanuar 2008, 11:27

Ütlemisi tänastest, 18. jaanuari
ajalehtedest.

"Eks koer ole maetud poliitkontoritesse, mille kinniste uste taga alati kalkuleeritakse muudatustega kaasnevat erakondlikku kasu või kahju. Ju siis ei ole need kalkulatsioonid senini näidanud, et aeg oleks avalik-õigusliku maakonna ellukutsumiseks küps. "Hallo, Toompea! Siin maa."" filosoofiadoktor, TÜ Pärnu kolledži direktor Garri Raagmaa, Postimees.

"Euroopas pole mõistet "sundüürnik", teda nimetatakse kodutuks," Kopli sundüürnike eest volitatud Märt Sults, Postimees.

"Ministri katseaeg sai läbi. Meil lobisemise eest palka ei maksta," IRLi juht Mart Laar regionaalminister Vallo Reimaa tagasikutsumist kommenteerides, Postimees.

"Hea, kui nalja saab. Seni, kuni Tartus jätkub mõnusate sigaduste tegijaid, ei ole see linn veel surnud," ajakirjanik Raimu Hanson, Postimees.

"Miks ei võiks töötuskindlustuse summasid siduda pensisonisüsteemiga? Inimesed, kes pole tööta olnud (ja sellised inimesed moodustavad palgasaajatest valdava enamiku), saaksid tööea jooksul kogutud töötuskindlustuse summad hiljem osalt pensionilisana tagasi," Tallinna börsi juhatuse esimees Andrus Aber, Eesti Päevaleht.

"Loovkultuuri hindamatu külg on vahetu veenmisjõud ehk maagiline alge. Seda puhast maagiat müüb reklaamitööstus. Sellist maagiat ihaldab ka võim," kolumnist Evi Arujärv, Eesti Päevaleht.

"Pakun Sõõrumaale välja veel ühe action-turunduslause: "Tahad järjekorrata poodelda, tule Rotermanni!"" ajakirjanik Kristina Traks, Äripäev.

"Meil on kuldkala võrgus ning nüüd peame pingutama, et see välja püüda. meie konkurendid ei maga," Global Cargolink OÜ tegevjuht Raido Rebane konteineriterminali ehituse leppest hiinlastega, Äripäev.

"Millest selline arvamus?" Rakvere Lihakombinaadi uus juht Anne Mere, vastates äripäev.ee lugeja küsimusele, miks Rakvere toodetes nii vähe liha sees on, "Rakvere müüduimates tootegruppides - viinerites ja keeduvorstides - on lihasisaldus 60-70% sõltuvalt toote iseloomust, naturaalsetes grillvorstides koguni 85-92%," Äripäev.

"Kinkinud pole talle keegi midagi. Võin selle peale mürki võtta," Tallink Grupi nõukogu esimees Toivo Ninnas, kelle meelest polnud huvide konflikti ses, et Tallinki suurim eraisikust aktsionär Kalle Pedak omas ettevõtte aktsiaid ajal, mil ta oli veeteedeameti peadirektor, Äripäev.

"Lehelugejana tõden, et nii mõnegi ettevõtte aktsiate jaotuse juures on Äripäev väga õigesti tähelepanu juhtinud. Selliseid huvide konflikte oli tol ajal üpriski palju, inimesed ei saanudki üleminekuperioodil väga täpselt aru, et ei tohi ühel ajal kahe posti peal olla," endine teede- ja sideminister Toivo Jürgenson sama seika kommenteerides, Äripäev.

"Praegu on ükskõik, mis ettevõtte börsile viimine väga raske, sest välisriikide fondide seas pole Balti riigid kuigi populaarsed," Ekspress Grupi juhatuse esimees Priit Leito, kommenteerides Leedu konkurendi pürgimist börsile, Äripäev.

"Minu tagasihoidlikul hinnangul ei peaks suhkrutrahviga üldse kohtude aega ja vaeva kulutama, sest maksustamine oli algusest peale ebaseaduslik," vandeadvokaat Urmas Kiik, Äripäev.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. January 2008, 11:27
Otsi:

Ava täpsem otsing