Oodatav torm on veidi tagasi tõmmanud

Agnes Ojala 19. jaanuar 2008, 11:59

Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia
Instituudi teatel on äge tsüklon Oslost ida-kirde suunas liikumas ja selle
teekond kulgeb Sundsvalli ja Stockholmi vahelt edasi Soome. Tormituulte tugevus
on hoiatuses võrreldes eilsega pisut vähenenud.

Saaremaal viibiva Äripäeva fotograafi sõnul on olukord saarel rahulik. Ometi on liiklus mandri ja saarte vahel katkenud. Väinamere Liinide kodulehelt selgub, et katkenud on kõigi kolme liini tegevus.

Keskpäeval jõuab tsüklon Põhjalahe äärde ja õhtul suundub Vaasa ja Tampere vahelt edasi Karjalasse.

Eesti vetes ja rannikul ning Lääne-Eesti saartel puhub 19. jaanuari päeval lõuna- ja edelatuul 15-20, puhanguti 28 m/s, sisemaal 12-17, puhanguti kuni 22 m/s.

Ööl vastu 20. jaanuari püsib tormine ilm. Puhub edela- ja läänetuul 10-18, puhanguti 25 m/s, seejuures on tugevaid puhanguid nii rannikul kui ka sisemaal.

20. jaanuari hommikul hakkab tormituul nõrgenema ja keskpäeva paiku ei tohiks maksimaalsed puhangud 20 m/s enam ületada.

TTÜ Meresüsteemide Instituudi arvutuste põhjal on oodata meretaseme tõusu Eesti rannikuvetes. Veetase tõuseb 19. jaanuari päeva jooksul ja saavutab maksimumi keskööks, Pärnu lahes +100...+120 cm, mujal Liivi lahes jääb meretase madalamaks – +40...+60 cm piiresse. Soome lahes tõuseb veetase samuti, kerkides +40...+60 cm üle keskmise, saavutades maksimumi 19. jaanuari hilisõhtul.

Seoses tugeva tuule ja kõrge veeseisuga on Pärnu lahes suur rüsijää rannale kuhjumise tõenäosus, seda eriti lahe põhja- ja idaosas, samuti Munalaiu piirkonnas. Jääsurutis ja rüsijää takistavad Pärnu lahel laevaliiklust.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. January 2008, 12:43
Otsi:

Ava täpsem otsing