Kiisler: ettepanek tuli järsku

Agnes Ojala 20. jaanuar 2008, 17:26

IRLi uus kandidaat regionaalministri kohale
Siim Kiisler ütles aripaev.ee-le, et ettepanek ministri kohale asuda tuli
üllatusena.

„Ettepanek tuli väga järsku, aga selles mõttes ei ole see siiski uus, et ma puutusin majandusministeeriumis abiministrina regionaalministeeriumi temaatikaga palju kokku,“ rääkis Kiisler.

Kiisler tegeles Juhan Partsi käe all paljuski kokku Eesti tasakaalustatud arenguga, mis on seotud infrastruktuuriga: teede, interneti, ühistranspordi ja muu sellisega, millega tegeleb ka majandusministeerium. „Seega on kokkupuutepunkte palju. Näiteks ka EASiga olen rohkem tegelnud ja ka see on suures osas regionaalministri temaatika,“ selgitas ta.

Tagandatud ministri koha ülevõtmine on Kiisleri sõnul tavalisest raskem. „Emotsionaalne foon on raskem kui tavaliselt, kuid püüan hakkama saada,“ lausus ta.

Oma esimeseks suuremaks ülesandeks regionaalministrina peab Kiisler kodanikuühiskonna temaatikat. „On kaks asja, millega tuleb põhjalikumalt tegelda: kodanikuühiskond ja e-riik. Need teemad on pidevalt jäänud regionaalhalduse varju,“ märkis Kiisler.

Küsimusele, kuidas suhtub ministrikandidaat maavalitsustesse, vastas Kiisler: „Maavalitsustel tuleb lasta rahulikult töötada. Nende teadmatuses hoidmine ei ole õige. Maavalitsused on riigi esindajad kohapeal, mitte vastupidi. Ootan neilt kontrolli rahade kulutamise üle.“

Senise regionaalministri Vallo Reimaaga ei ole Siim Kiisler jõudnud pärast erakonna volikogu veel vestelda. „Ei ole jõudnud Reimaaga asju veel arutada. See on liiga värske asi. Aga tahan lähipäevil temaga kindlasti kohtuda ja mõtteid vahetada, kuidas jätkata,“ ütles Kiisler.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. January 2008, 17:26
Otsi:

Ava täpsem otsing