Toll maadleb uimastavaid ravimeid vedavate soomlastega

22. jaanuar 2008, 08:49

Tallinna sadama maksu- ja tolliametnikud
pole piiride avanemisest alates suurt muud teha saanud, kui algatanud
kriminaalasju soomlaste vastu, kes üritavad vanast harjumusest psühhotroopseid
aineid Eestist Soome viia.

Tänavu on maksu- ja tolliamet tabanud Tallinna sadamas 13 Soome ja ühe Eesti kodaniku, kes on üritanud ebaseaduslikult üle piiri viia narkootilisi või psühhotroopseid ravimeid, kirjutas Postimees.

Riigiprokuratuuri süüdistusosakonna prokuröri abi Sirle Melk ütles, et juhtumite tõsidust näitab kas või see, et kaks isikut viibivad kahtlustatavana vahi all.

Kui Eesti liitus möödunud aasta 21. detsembril Schengeni viisaruumiga, muutus ka kord ehk see, kuidas, kui palju ja milliseid ravimeid võib Eestisse tulles ning siit minnes kaasas olla.

Üks olulisemaid muudatusi puudutas just narkootilisi ja psühhotroopseid ravimeid, paari aasta tagant meenub kindlasti lugu sellest, kuidas Eesti arstid kirjutasid Soome narkomaanidele siin välja ravimit nimega Subutex.

Käesoleva aasta juhtumite puhul selle ravimiga siiski tegemist polnud – peamiste Eestist välja smugeldada üritatud ravimite loetelus olid Rivotril, Hypnogen, Dormicum, Tramadol, Diazepeks Xanax ja Alprazolam-Grindeks.

Kui varem piisas narkootiliste ja psühhotroopsete ravimite reisile kaasavõtmiseks arsti teatisest, siis nüüd tuleb teise Schengeni riiki reisides taotleda oma kodumaalt tunnistus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2008, 08:48
Otsi:

Ava täpsem otsing