Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

eBay juht astub ilmselt peagi tagasi

22. jaanuar 2008, 09:52

Maailma suurimat internetioksjoni haldav
eBay tegevjuht Meg Whitman kavatseb ilmselt peagi tagasi astuda, otsus võib
saabuda juba lähinädalatel, kirjutab The Wall Street Journal.

Ettevõtte uueks juhiks võib saada 2005. aastal oksjonite üksuse juhi kohale asunud John Donahoe.

Meg Whitmani peetakse nn Ränioru tehnoloogiaettevõtete juhtide hulgas üheks olulisemaks isiksuseks, kes koos Amazon.comi asutaja Jeff Bezosi ning internetiportaali Yahoo! rajaja ning tegevjuhi Jerry Yangiga on mänginud olulist osa internetitööstuse kommertsialiseerumisel, kirjutab mõjukas majandusleht.

Meg Whitmani juhtimise all alates 1998. aasta märtsist on eBayst saanud üks edukamaid internetifirmasid. Pärast edukat aktsiate esmaemissiooni raporteeris ettevõte käibe kasvust järjestikusel neljakümnel kvartalil. Kasum on kasvanud igal aastal, kompaniil on 248 miljonit registreeritud kasutajat.

Aktsia hind on kerkinud esmaemissiooni aegsest 1,97 dollarilt 28,33 dollarile olles 2004. aasta lõpus käinud isegi 50 dollaril.

Praegu on ettevõtte jaoks rasked ajad. Oksjoniäri, mis annab üle kahe kolmandiku ettevõtte kuue miljardi dollari suurusest käibest, kasv aeglustub. Käibekasvu kiirendamiseks on vaja ettevõtte ümberstruktureerimist. Ka Eestiga seotud ettevõtte Skype ostmine oli viga. Eelmisel aastal oli eBay sunnitud maha kandma 1,4 miljardit dollarit Skype ostmise kuludest.

Ajalehe sõnul on Whitman ettevõttest lahkumist plaaninud juba ammu. Igatahes on ta kunagi lausunud, et ükski tegevjuht ei tohiks oma kohal olla üle kümne aasta. Temal saab kümme aastat täis paari kuu pärast.

eBay avaldab eelmise kvartali majandustulemused homme.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2008, 09:51
Otsi:

Ava täpsem otsing