Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Hannes Astok: tarkvarapiraatlus pidurdab IT-ettevõtlust

Annika Matson 24. jaanuar 2008, 10:52

Eile avaldatud International Data
Corporationi (IDC) raporti kohaselt pidurdab tarkvarapiraatlus oluliselt
IT-ettevõtlust ja ei võimalda luua IT-sektorisse uusi töökohti.

Sellega seoses tegi reformierakondlasest Riigikogu liige Hannes Astok avalduse, kus kirjutab, et jätkuvalt kõrge ehk 52protsendiline tarkvarapiraatluse tase Eestis on oluliseks takistuseks Eesti IT-ettevõtluse arengule. Ettevõtetel jäävad loomata uued töökohad ja saamata tulu. Eestile kui maailma üheks juhtivaks e-riigiks pürgijale ei tee selline olukord au, sest piraattarkvara osakaal on vaatamata heale majanduskasvule vähenenud vaid 2% võrreldes 2003. aastaga.

"Erakordselt taunitav on piraattarkvara kasutamine ettevõtluses, kus varastatud toodete kasutamisega teenitakse kasumit ja luuakse endale põhjendamatu konkurentsieelis. Eesti peab senisest märksa otsustavamalt võitlema piraattarkvara kasutamise vastu nii ettevõtetes, avalikus sektoris kui kodukasutuses," kommenteeris Astok.

Riik peab tema sõnul tõhustama autoriõiguste järelvalvet politsei, maksuameti ja autoriõiguste kaitse organisatsioonide koostöös. Iga piraattarkvara kasutaja peab teadma, et tema seadusevastasele tegevusele järgneb karistus.

"Teen kõigile piraattarkvara kasutajatele ettepaneku vabatahtlikult lõpetada oma seadusevastane tegevus ning asuda ausa arvutikasutuse teele. Ainult selline käitumine võimaldab vältida illegaalse tegevusega kaasnevaid tõsiseid probleeme," resümeeris Astok.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. May 2008, 11:43
Otsi:

Ava täpsem otsing