Valga linnasekretäri au maksis ühe krooni

25. jaanuar 2008, 10:22

Valga maakohus rahuldas osaliselt endise
Valga linnasekretäri Janar Kuusi hagi Põlva maavanema Priit Sibula vastu ja
mõistis Sibulalt Kuusile välja au teotamisega tekitatud kahju hüvitise – ühe
krooni.

Janar Kuus esitas kohtule hagi seoses täpselt aasta tagasi ETV „Aktuaalse kaamera” eetris olnud uudislõiguga. Selles avaldas Priit Sibul, et Kuus on Valga linnasekretärina varastanud Valga linnale kuuluvat vara ning seda tegu ka tunnistanud, kirjutas LõunaLeht. „Meie seisukoht on see, et linnapea ainuõige otsus on vabastada see ametnik oma töökohustustest, sest inimene, kes varastab raha ja tunnistab seda, ei sobi linna asjadega tegelema,” sõnas Sibul toona.

Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamme teatel väitis Kuus, et teda pole õiguskaitseorganid kunagi süüdistanud varastamises ning Sibul on tema kohta avaldanud valeandmeid, mistõttu need tuleb samaväärses vormis (ehk samas meediakanalis ja -saates) ümber lükata. Kuus leidis, et Sibul on väite avaldamisega tekitanud talle mittevaralist ehk moraalset kahju, mille suuruseks hindas ta 50 000 krooni, jättes aga hüvitatava kahjusumma suuruse kohtu otsustada.

Kohus leidis, et kuna Kuusi suhtes algatatud kriminaalasi lõpetati avaliku huvi puudumise tõttu, puudub tema süüdimõistmise otsus ja seega on Sibul „Kuusi kohta karistusõiguslikult süüstava väite avaldamisega“ rikkunud tema süütuse presumptsiooni. Kohus leidis, et Sibula poolt avaldatu on õigusvastane väljendusviisi ehk hageja süütuse presumptsiooni rikkumise tõttu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. June 2008, 12:21
Otsi:

Ava täpsem otsing