Ametiühingud pikettisid täna sotsiaalministeeriumi ees

28. jaanuar 2008, 15:19

"Ebapädev minister erru!" "Kõlbmatu eelnõu
prügikasti!" "Töötajad ei lase end lollitada ja ametiühingud on töötajate jõud!"
olid loosungid, mida täna piketeerima tulnud sotsiaalministeeriumi esistel
treppidel kandsid.

„Sellel seaduseelnõul on sada häda,“ alustas oma sõnavõttu Ametiühingute Keskliidu esimees Harri Taliga ning lisas, et nende hädade loetelu töölepinguseaduse eelnõus on väga pikk. „Seadus on selgelt kreenis tööandja poole,“ sõnas Taliga piketeerijatele. Järgnesid ülekutsed vormis: „Kas me oleme sellega nõus?" Sellele järgnes kõrvulustav „Eiiii…“.

Piketeerijad olid varustatud seljas kantavate siltidega, millel uut seaduseelnõu maha tegevad loosungid, Eesti Ametiühingute Keskliit oli kohale toonud kaks suurt lippu ja kaugemad külalised olid võtnud vaevaks saabuda lausa Narvast.

Harri Taliga sõnul rahvast bussidega kokku ei veetud ja suurt propagandat ei tehtud. Ometigi pakkus ta, et kokku võis olla tulnud umbes sada inimest. Veel ütles esimees, et kui neid kuulda ei võeta, ei jää pikett kindlasti viimaseks. Järgmine kord aga plaanitakse see läbi viia Rein Langi juhitava justiitsministeeriumi ees ja viimast põhjusel, et „Rein (Lang - toim.) end kõrvalejäetuna ei tunneks“.

Et ikka kõiki seaduseelnõuga tegelenud ametnikke ja ministreid meeles pidada, tõid meeleavaldajad kaasa väikesed ämbrid, mis nende sõnul sümboliseerisid nn ämbrisse kukkunud eelnõukatsetust. Viimased olid ehitud „peasüüdlaste“ nimedega nagu: Rein, Maret, Urmas jt ning köideti meenutuseks toimunud piketist kettidega sotsiaalministeeriumi ees olevate sammaste külge.

Üldiselt toimus meeleavaldus rahulikult. Sõna võtsid raudteelaste ametiühingu esimees, transpordi ametiühing, Narva energeetikatöötajate ametiühingute liit. Sõnavõttudest jäi kõlama loosung: „Valitsused tulevad ja lähevad, aga ametiühingud jäävad.“

Üritusele süstis elu üliemotsionaalne ja häälekas sõnavõtt Tallinna Kaubamaja ametiühingu usaldusisiku, ETKA juhatuse liikme Triinu Sõelsepalt. „Lugupeetud sotsiaalministeerium! Te ei ole eeskujuks Eesti noortele,“ alustas Sõelsep ning jätkas: „Me ei ole nõus selle sigadusega!“ Viimane käis ilmselgelt paljukirutud seaduseelnõu enda kohta.

„Nii liberaalne seaduseelnõu ei sobi praegu veel meie ühiskonda,“ ütles ETKA juhatuse liige ning lisas, et valitsev olukord lihtsalt peletab Eesti noored välismaale tööle. Pärast sõnavõttu astusid Sõelsepale ligi kaks eakat daami, surusid pikalt-pikalt eesrääkija kätt ning kiitsid kaasakiskuvat sõnavõttu.

Meeleavaldus algas mõni minut enne kella 13 siltmaterjali selgaajamisega ja lõppes kella 14 paiku omavaheliste käepigistuste ja piketivaranduse pakkimisega autosse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. January 2008, 18:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing