Firma saab Nordeast tagatiseta kuni 180 000 krooni

30. jaanuar 2008, 16:41

Nordea pank andis mõista, et n-ö kiirlaenu
saamiseks ei pea tingimata pöörduma BIGi poole. Firma saab Nordeast tagatiseta
võtta kuni 180 000 krooni arvelduskrediiti.

Jaepanganduse kontorite võrgu juht Teet Parring rääkis, et Nordea pank pakub kiire arvelduskrediidi lahendusena firmapaketi toodet. See sisaldab kuni 180 000 krooni tagatiseta arvelduslaenu, arvelduskontot, pangakaarti ning tasuta siseriiklikke internetimakseid.

"Arvelduslaenu limiidi saab tagada eraisikust omanike käendusega, st kinnisvara tagatist firmapakett ei eelda. Aastaintress on 7,5%," lisas Parring. Kui firmapakett aga ei sobi, vaadatakse iga arvelduslaenu taotlus eraldi läbi. Kinnisvaratagatise nõue sõltub laenumahust ning aastaintress jääb ikkagi vaid 7-10% vahele.

Parring märkis samas, et Nordea panga krediidipoliitika ei välista laenu andmist, kui varem on võetud BIGi kiirlaenu või SMS-laenu. "Oleme teadvustanud, et kiirlaen võib viidata sellele, et inimene ei oska oma rahavoogudega ümber käia," ütles Parring.

Laenu saamist mõjutab Nordeas eelkõige kliendi varasem maksekultuur ning tema võimekus laenuks võetut tagasi maksta. "Samuti püüame välja selgitada, kas laenuvõtja suudab oma finantse iseseisvalt juhtida või vajab ta selleks täiendavat nõustamist," lisas Parring.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. January 2008, 16:41
Otsi:

Ava täpsem otsing