Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Putin võib saada Medvedjevi järglaseks Gazpromis

30. jaanuar 2008, 13:43

Ajaleht Kommersant kirjutas täna, et
Vladimir Putinist võib saada Dmitri Medvedjevi järglane Gazpromis. Täna kukub
tähtaeg kandideerimaks firma direktorite nõukogusse.

4. veebruariks heaks kiidetavas nimekirjas puudub pretendent nõukogu juhi kohale, kus praegu troonib Venemaa asepeaminister ja 2. märtsil riigi presidendiks kandideeriv Dmitri Medvedjev. Avalikkus ning gaasiga seotud ringkonnad spekuleerivad Putini nimega.

Gazpromi direktorite nõukogu koosneb 10 liikmest. Neile magusatele kohtadele kandideeris eile hommikuse seisuga 42 inimest, kelle nimed on paraku salastatud. Oma kandidatuuri võib aga üles seada keskööni. Mullu kandideeris Gazpromi direktorite nõukokku 26 isikut.

Medvedjev pääses Gazpromi direktorite nõukokku esmakordselt 2000. aastal.

Paar päeva tagasi avaldas Kommersant, et Venemaa plaanib koos teiste endiste sotsialismimaadega OPECi tüüpi organisatsiooni, mis reguleeriks maagaasi tootmist ja müüki.

Venemaa kutsub selleks aprillis kokku Kasahstani, Valgevene ja teiste riikide rahvuslikud gaasifirmad. Loodava MANNGO nimelise Vene gaasi-OPECi peakorter hakkab asuma Moskvas ning oletatavasti saab Venemaa ka uue gaasikartelli juhiks.

Kommersant lisas, et MANNGO suurendab venelaste mõjuvõimu senises gaasi eksportivate riikide ühenduses, kus Venemaa konkureerib suuri gaasimaardlaid omava Iraaniga.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. January 2008, 13:35
Otsi:

Ava täpsem otsing