Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Juhan Parts: töölepinguseaduses võiks esialgu töötajate tagatised jätta endiseks

Agnes Ojala 04. veebruar 2008, 13:31

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan
Parts jätaks uues töölepinguseaduses esialgu töötajate tagatiste osa endiseks
ning viiks vastavad muudatused sisse pärast seda, kui teema on nii töötajate kui
ka tööandjatega läbi vaieldud.

„Tööõiguse kaasajastamine on vajalik, kuid seejuures tuleb vältida tupikseisu, kus vaidlus töötajate tagatiste üle muudab võimatuks ka kõigi muude tarvilike muudatuste tegemise. Lahenduseks on teha üks samm korraga, see tähendab võtta võimalikult kiiresti vastu bürokraatiat vähendavad seadusemuudatused,” vahendas ministeeriumi pressiteenistus Partsi kirja sotsiaalministeeriumile.

Parts pakkus oma kooskõlastuskirjas välja lahenduse, mille järgi jäetaks uues seaduses töötajate tagatiste osa esialgu endiseks ning vastavad muudatused tehtaks pärast seda, kui teema on nii töötajate kui ka tööandjatega läbi vaieldud. Bürokraatiat vähendavad seadusesätted võiks aga uue eelnõuga kiiresti vastu võtta.

Kirjas tunnustas majandusminister eelnõu neid osi, millega vähendatakse bürokraatiat nii ettevõtjatele kui ka töövõtjatele ja mis muudavad töövaidluste lahendamise lihtsamaks.

Samas ei saa majandus- ja kommunikatsiooniministeerium toetada töölepingu ülesütlemistähtaegade ja koondamishüvitiste vähendamist eelnõus pakutud viisil. Nende osas tuleb pidada läbirääkimisi sotsiaalpartneritega, et leida tööturu osapoolte erinevaid seisukohti paremini tasakaalustav lahendus, seisab kirjas. Praegusel kujul on eelnõu kiire menetlemine ilmselt ebareaalne ja tekitaks töösuhete arengule Eestis ilmselt rohkem kahju kui kasu.

Lisaks juhtis Parts tähelepanu ka probleemidele, nagu vajadusele vabastada erisoodustusmaksust töötaja tasemekoolituse kulude kandmine. Samuti vajab lahendamist maksustamine juhul, kui ettevõtja kasutab töötajate motiveerimiseks optsioone, mille alusvaraks on töötaja tööandjaks oleva äriühingu aktsiad või osad. See on tööõigusega külgnev maksuõiguslik küsimus, mis aga omab tähtsust just kiiresti arenevate ning innovatiivsete ettevõtete puhul, mille tegevust tuleks Eestis soodustada.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. February 2008, 13:32
Otsi:

Ava täpsem otsing