Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kortsuravi Botoxiga võib tappa

04. veebruar 2008, 14:29

Kortsude eemaldamiseks kasutatav Botox
polegi nii süütu kui esmapilgul paistab. Lausa vastupidi: Botoxiga tehtud
iluprotseduur võib viia isegi teise ilma, kirjutas The Guardian.

Näkku süstitud mürk Botox tekitab lihastes ajutise halvatuse. Kaugelt vaadates paistab sellisel viisil kortsudest lahti saanud nägu üsna talutav, lähedalt tuim ja elutu.

Botoxi-protseduurid on eriti populaarsed filminäitlejate hulgas. Kuigi siin on veider vastuolu – kas näitleja elukutse ei eelda mitte seda, et ta suudab oma nägu täiesti vabalt liigutada? Staari tuim ja elutu nägu viitab sellele, et kortsusüste on saanud veidi üleliia.

Kuid lisaks sellele, et süstidega kiputakse liialdama, on olemas ka meditsiiniline tõestus, et näkku mürgi süstimisel võivad olla tagajärjed. USA toidu- ja ravimiameti käsutuses on andmed 16 surmajuhtumi kohta, mille on põhjustanud Botoxi või mõne selle analoogi süstid.

Asi pöördub kurjaks, kui mürk – botuliin (sama, mis põhjustab ka toidumürgitust - botulismi) satub kehas piirkondadesse, kuhu süste ei tehtud. Nii on ilusüstide tagajärjel tekkinud lihaste nõrkust, neelamisraskusi ning kopsupõletikku, mille põhjuseks on kopsudesse sattunud võõrkehad või –ained.

Ameerika on suur riik ning 16 juhtu ei ole väga palju, kuid kui leiab tõestust, et surmajuhtumite põhjuseks oli botuliin, tuleb ravimifirmadel nende kortsusüstide eest veel kallilt maksta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. February 2008, 13:58
Otsi:

Ava täpsem otsing