Skanska ärikasum kasvas aastaga ligi kolmandiku võrra

Hille Tressum 08. veebruar 2008, 13:58

Täna avaldas Skanska OY eelmise aasta
majandustulemused. 2007. aasta ärikasum kasvas võrreldes 2006. aastaga 29% võrra
42,2 miljonilt eurolt 54,4 miljoni euroni.

Ettevõte sõnul kasvas käive nii Soomes kui Eestis ja ka tegevustulemused paranesid märgatavalt. Aastavahetusel oli ettevõttele laekunud tellimuste hulk kõikide aegade suurim. Konserni 2007 aasta käive kasvas võrreldes 2006 aastaga 12,4% võrra 1,014 miljardilt 1,140 miljardi euroni.

Skanska OY tegevdirektori Juha Hetemäki sõnul kasvas ehitusteenuste käive võrreldes 2006. aastaga 16%. Ehitusteenuste käive oli mullu üle ühe miljardi euro.

"Käibest kolmandik tuli äriruumide ehitusest, kolmandik elamuehitusest ja kolmandik maa ja kolmandik maa- ja keskkonnaehitusest," sõnes Hetemäki.

Tegevjuhi sõnul parandas Skanska kõikides tegevusvaldkondades oma rentaablust, Eestis aga püsis rentaablus eelmise aasta tasemel.

"Kõikide aegade suurim tellimuste arv tagab hea positsiooni meie ressurside kasutamiseks käesoleval aastal. Suurimad tellimused aastalõpus olid vähiravi uurimise- ja teeninduskeskus Helsingis, Lintulahtisse ehitatav büroo hoone, Salo jaemüügipark ning Tallinnasse Rocca Al Mare kaubanduskeskuse juurdeehitus," sõnas Hetemäki ja lisas, et nagu eelmiselgi aastal paneb ettevõte erilist rõhku personalile ja eeskätt vahetus juhtimistegevuse arendamisele, tootlikkuse parandamisele ja tööturvalisusele.

Eestis valmisid muuhulgas Tallinna Inglise Kolledzi juurdeehitus ja Tehvandi suusahüppemägi.

Ehitusjärgus on Rocca Al Mare kaubanduskeskuse kapitaalremont ja juurdeehitus, Meriton Spa hotelli juurdeehitus ja Uus- Sakala meelelahutuskeskus, Loopealse elamurajoon Tallinna linnale, Tallinna lennujaama uus terminal ja Tartu haigla juurdeehitus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. April 2008, 15:43
Otsi:

Ava täpsem otsing