Brittide huvi Bulgaaria kinnisvara vastu jahtub

10. veebruar 2008, 16:00

Kinnisvara soetamisest huvitatud britid on
Bulgaaria populaarsest suurakuurordist Banskost peaaegu kadunud - globaalne
laenukriis annab tunda, kirjutas Financial Times.

Nende Suurbritannia investorite hulk, kes jahtisid kinnisvara hinnaklassis 45 000 – 90 000 eurot, on Sofia kinnisvaramaaklerite sõnul järsult vähenenud.

„Meie uuringud näitavad, et läinud kuul müüdi Banskos ainult 30 korterit ning ostjateks olid venelased ja kreeklased,” ütles lehele LS Property töötaja Hugh Fraser. „Võrdluseks müüdi kaks aastat tagasi Briti ja Iirimaa investoritele enam kui 500 kinnisvaraobjekti kuus.”

Lisaks sellele, et laenu saamine on raskemaks läinud, on brittide ostuhuvi jahutanud ehitiste kehv kvaliteet ning arendajate hoolimatu suhtumine looduskeskkonda.

Arendajad pakuvad Bansko ümbruses valmivates majades juba 8-12% hinnaalandust, uute korterite hinnad Bulgaaria Päikese Ranniku kuurordis on 7-8% langenud, kirjutas leht.

Ka renditulud on jäänud ootustele alla – kinnisvaramaaklerite lubatud kuus kuud kestva hooaja ning 6-8% aastatulu asemel on tegelikkuses hooaja pikkuseks kolm kuud ning tootlus alla 3%.

Bulgaaria ühe suurema kinnisvaravahendusfirma juhi sõnul püüavad spekulatiivsed ostjad turult välja saada, et mujale minna.

Brittide asemel on peamised kinnisvara soetajad täna venelased, kelle jaoks on Bulgaariast saanud Montenegro ja Hispaania asemel esmane eelistus suvekodu soetamisel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. April 2008, 14:09
Otsi:

Ava täpsem otsing