Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Viru-Nigula tuulepargi lepingutingimused olid sõlmimise ajal teised

11. veebruar 2008, 17:46

OÜ Nelja Energia tehnikadirektor Andrus
Zavadskis kommenteeris Viru-Nigula tuulepargi väljalülitamist, et Põhivõrguga
lepingu sõlmimise ajal olid võrgueeskirjad teistsugused ning aastast ei piisanud
uute tingimuste testimiseks.

„Liitumislepingu sõlmimise ajal oli võrgueeskiri teiste tingimustega,“ kommenteeris Zavadskis. Ta selgitas, et siis olid tuulik ja generaator kaks eri asja, kuid nüüd väidab Põhivõrk, et tuulik on generaator.

„Eelmises veebruaris sai pandud testimise tähtajaks 1. veebruar 2008. aastal, kuid Soome tuulikutootjal WinWindil polnud piisavalt ressurssi testimiseks. Palusime küll ajapikendust, kuid Põhivõrk oli väga jäik,“ rääkis ta.

Zavadskis lisas, et WinWind on kõige rangem tuulikute testija üldse, kuid sellist tuulikute tootjat polegi, kes 100% nõudeid täidaks.

„Eesti Energia lülitas tuulepargist elektri välja ette hoiatamata samal ajal, kui tuulikus olid töötajad. Praegu ei põle tuuleveskitel ka lennuohutustuled,“ rääkis tehnikadirektor. Viru-Nigula tuulepark lülitati täna ennelõunal välja.

„Monopoolse ettevõtte harjumused, võib-olla suhtub Eesti Energia kõigisse nii – see on üsna põhjendamatu,“ kommenteeris Zavadskis.

„Arutame tootjaga ja anname parima, et tuulepark tööle saaks. Suur investeering on tehtud,“ rääkis ta tulevikuplaanidest.

OÜ Nelja Energia on investeerinud Viru-Nigula tuuleparki 26 miljonit eurot ehk 405 miljonit krooni.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. February 2008, 17:45
Otsi:

Ava täpsem otsing