Sampo Wahlroos jätkab pealetungi Nordeale

12. veebruar 2008, 12:04

Kindlustusfirma Sampo teatas täna, et võib
jätkata osaluse suurendamist Nordea pangas, mis on Põhjala suurim.

Esmaspäeval nimetati Sampo tegevjuht Björn Wahlroos ka Nordea nõukokku. Soome ja Rootsi lehtedes on pikalt spekuleeritud, et Sampo võib teha pakkumise Rootsi valitsuse 19,9% aktsiatele Nordea pangas, kui see müüki tuleb.

Sampo juhtkond ütles täna, et peab hetkel huvitavaks kahe finantsala ettevõtte aktsiat – oma firma ja Nordea aktsiat. Nii jätkatakse oma aktsiate tagasiostmist ning osaluse kasvatamist Nokias, tingimusel, et hind püsib soodne.

Pärast Sampo panganduse haru müüki Danske Bankile on Sampo osa saadud 5,2 miljardist eurost kasutanud osaluse suurendamiseks Nordeas. Paralleelselt on Islandi investeerimisfond Exista, Islandi suurima panga Kaupthing suurosanik, ostnud 20% Sampos.

Wahlroos on Nordea aktsiaid kokku ostnud kogu eelmise aasta ning kasvatanud osaluse 10,05 protsendile (261 112 000 aktsiat). Sellega on Sampo Nordeas Rootsi riigi järel teine suurim osanik. Sampo pole avaldanud, kas tegemist on strateegilise või finantsinvesteeringuga.

Soomlaste huvi Nordea vastu on kasvanud koos osaluse suurenemisega. Läinud aasta kevadel kinnitas Wahlroos Rootsi uudisteagentuurile Direkt, et Sampo ei ole huvitatud kogu Rootsi riigi osaluse ostmisest. Maikuus, mil Sampo osalus Nordeas oli kasvanud 2,8%le ütles Wahlroos Reutersile, et toonaselt hinnatasemelt ei paku osaluse suurendamine Nordeas Sampole huvi.

Veel mullu novembris kinnitas Wahlroos, et Nordea aktsia hind on suurema osaluse omandamiseks liiga kõrge. Toona oli Sampo osalus kasvanud 8,6 protsendile ning Nordea aktsia hind oli enam kui 20% praegusest tasemest kõrgem. Nüüd on aktsia odavnenud ning Wahlroos võiks olemasoleva vaba kapitaliga osalust Nordeas veel 3-4% tõsta, kirjutas majandusuudiste portaal E24.se.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. February 2008, 12:19
Otsi:

Ava täpsem otsing