Ragn-Sells: liigiti kogumise põhimõtted on õiged

Mariliis Pinn 13. veebruar 2008, 13:14

Ragn-Sellsi ärijuht Agu Remmelg on nõus, et
praegune jäätmete liigiti kogumine nõuab analüüsi, kuid on veendunud, et
põhimõtted on õiged.

„Olen veendunud, et säästmise põhimõtted on vajalikud, et vähem raisata energiat ja materjale. Neid uuringuid on tehtud küll ja küll. Näiteks ühe 100grammise telefoni tootmiseks on vaja 75 kg materjali ja kui õnnestub kas või väike osa taaskasutada, siis oleme osa sellest 75 kilost kokku hoidnud. Põhimõte on raudselt ja kindlat õige,“ oponeeris mees Cleanaway tegevdirektor Argo Luude Äripäeva arvamusküljel avaldatud kahtlusele, kas praegu juurutatav jäätmekäitlussüsteem on ikka optimaalne ja keskkonnasõbralik?

Remmelg sõnul peaksime kõik käituma Euroopa Liidu koostatud prügihierarhia järgi. „Kõige parem on üldse prügi mitte tekitada, kui see ei ole võimalik siis tuleks eset tarvitada originaalkujul, näiteks kasutatud õllepudel uuesti õllepudelina kasutusele võtta. Kui see ei ole võimalik, näiteks eriliste konjakipudelite puhul tuleks need kokku koguda ja ümber töödelda. Kui see võimalik ei ole, siis materjal põletada ja energiat toota. Viimane võimalus on ladestada,“ seletas ta.

Remmelga sõnul on Eestis taaskasutamine alles lapsekingades ja pikk maa on veel minna. „Loomulikult tuleb analüüsida süsteemi efektiivsust. Ida-Euroopas ja Venemaal on üldse liigiti kogumist vähe,“ lisas ta.

„Kogumispunkte on vähe, see mõjutab ka materjalide liigiti kogumist, kuna inimesed on laisad ja see tuleb neile võimalikult mugavaks teha,“ sõnas ta. Samas ei usu ta, et iga maja juurde peaks seitse konteinerit panema. „Seni on efektiivsem Põhjamaades kasutatav süsteem, kus lisaks majade juures eraldi olevatele prügikastidele on jäätmete liigitikogumise jaamad,“ lisas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. February 2008, 13:14
Otsi:

Ava täpsem otsing