Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

President tegi ettepaneku Mihkel Oviiri jätkamiseks riigikontrolörina

14. veebruar 2008, 17:37

Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves
tegi täna ettepaneku nimetada Mihkel Oviir riigikontrolöri kohale uueks
ametiajaks.

President põhjendab, et Mihkel Oviir on pikaajalise staaþiga riigiametnik, kes tunneb väga hästi Eesti halduskorraldust. Tema riigikontrolörina töötamise ajal on riigikontroll teinud sisukat koostööd Riigikogu ja selle organitega, osalenud aktiivselt kõrgeimate auditiasutuste rahvusvahelise võrgustiku töös. Juhtivkomisjoniks määrati põhiseaduskomisjon.

Reformierakonna fraktsioon otsustas tänahommikusel koosolekul toetada presidendi poolt esitatud Mihkel Oviiri kandidatuuri riigikontrolöri ametikohale. "Ta on suutnud kokku panna tugeva meeskonna ning arvame, et ta võiks selle meeskonna juhtimist ka jätkata. Praegune riigikontroll vaatab riigi toimimist kodaniku vaatenurgast, mis on väga tänuväärne,” ütles Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus.

Sotsiaaldemokraadid (SDE) on jõudnud otsusele, et nemad vastupidiselt Reformierakonnale ei toeta Mihkel Oviiri kandidatuuri. „Tegemist on kindlasti teeneka ja kogemustega riigiametnikuga, kuid riigikontrolli vastutusala on oluliselt laienenud ja meil puudub veendumus, et Oviiril on kindel tahe uusi ülesandeid täita,” ütles Eiki Nestor sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees. SDE on kahjuks sunnitud tõdema, et senise riigikontrolöri tegevus omavalitsuste kontrollimisel ei ole olnud sihikindel.

Põhiseaduse järgi teeb Vabariigi President Riigikogule ettepaneku riigikontrolöri ametisse nimetamiseks. Ettepaneku heakskiit eeldab poolthäälte enamust parlamendis toimuval salajasel hääletusel.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. April 2008, 11:40
Otsi:

Ava täpsem otsing