Kas murepilved hakkavad hajuma?

Romet Kreek 15. veebruar 2008, 00:00

Tallinna börsil tegi eile võimsa ralli Olympic EG aktsia, mis tõusis 12 protsenti, 48,19 kroonile ehk 3,08 eurole. Aktsiaga tehti 317 tehingut ja 48 miljoni kroonine käive.

Tallinki aktsia hind tõusis viis protsenti, 13,14 kroonile ehk 0,84 eurole. Aktsiaga tehti 125 tehingut, tulemuseks 4,8 mln kroonine päevakäive.

Laia ostu-müügi ääre vahega Kalevi aktsia hind tõusis 65 604,32 kroonise käibega kolmes tehingus 5,6 protsenti, 29,42 kroonile ehk 1,88 eurole. Swedbanki tulemustes suutis Hansapank positiivselt üllatada, mis tekitab küsimuse, vahest ei ole olukord siin lähiminevikus olnud sugugi nii halb, kui on kardetud? See muidugi ei sisalda eriti palju infot tuleviku kohta.

SEB Enskilda maakler võttis eilse kohaliku aktsiaralli kokku nii - siinsed aktsiad on juba kõvasti tappa saanud ning ega uudised olegi nii halvad. Eile tõusis Aasia turg kõvasti, Swedbanki aktsia (mis pidi olema kohaliku börsimütoloogia kohaselt parim Balti majanduse etalon) kerkis jõudsalt tulemuste peale.

"Balti turg on kõvasti sisse saanud ning kosub positiivsete kohalike uudiste ja tugeva globaalse turupildi taustal," ütles SEB Enskilda Eesti aktsiaturgude maakler Karoly Kirber Äripäevale. "Viimastel päevadel on ostjad turul tagasi ja mitmetes nimedes on agressiivsed müüjad tagasi tõmbunud või lõpetanud."

Äripäeva indeks tegi ligi kolmveerand aasta järsema päevase tõusu, kerkides 2,9 protsenti. Viimati tegi Äripäeva indeks suurema päevase tõusu mullu 10. aprillil.

Küsimuseks jääb see, kas hiljutistel müüjatel sai müügiisu täis või lastakse turul kosuda, et siis müüki jätkata.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:21
Otsi:

Ava täpsem otsing