Rahajagamine tekitas palju paksu verd

15. veebruar 2008, 08:30

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit jättis
kohalike omavalitsuste investeeringutoetuste kava ehk KOIT-kava maakondliku
eelistusnimekirja kinnitamata, sest ei suutnud jõuda kokkuleppele raha
jagamises.

Omavalitsused esitasid KOIT-kavast rahastamiseks 20 projekti kogumaksumusega enam kui 330 miljonit krooni. Siseministeeriumi poolt Lääne-Viru maakonnale antud arvestuslik summa aastateks 2008-2010 on 154 miljonit krooni, kirjutas Virumaa Teataja.

Maakondliku KOIT-kava eelistusnimekirja koostas komisjon, mis hindas esitatud objekte ettenähtud hindamismetoodika alusel.

Komisjoni kuulunud Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu (VIROL) tegevdirektor Jaan Lõõnik ütles, et lisapunkte anti objektidele, mille puhul saaks kasu mitu omavalitsust või mis täidaks korraga mitut funktsiooni.

“Kokku oli võimalik saada 4,6 punkti,” rääkis Lõõnik. Kõige enam, 3,96 punkti, kogus Sõmeru multifunktsionaalne keskus.

Sõmeru keskus eristus Lõõniku sõnul üldpingereas teistest objektidest päris selgelt, edasi olid vahed aga päris väikesed. Kui summad kokku löödi, selgus, et raha jagub esimesele üheksale projektile. Ülejäänud üksteist peavad aga oma järge ootama.

Maakondliku komisjoni arvates väärivad KOIT-kavast rahastamist lisaks Sõmeru keskusele veel Rakvere reaalgümnaasiumi fassaadi ja õueala rekonstrueerimine ning spordihoone laiendus, Kadrina eakate päevakeskuse rajamine, Haljala lasteaia rekonstrueerimine, Vinni-Pajusti gümnaasiumi renoveerimine, Lasila põhikooli algklasside ja külakeskuse maja rekonstrueerimine, Kunda spordikompleksi rekonstrueerimine, lasteaia Kungla hoone ja õueala rekonstrueerimine ja Tapa gümnaasiumi renoveerimine.

Väike-Maarja vallavanem Olev Liblikmann oli pahane, et mõlemad valla esitatud projektid rahata jäävad. “Kas tõesti ainult Rakvere linn ja linnalähedased vallad on jätkusuutlikud ja teised peavad lihtsalt maha surema?” küsis ta.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. February 2008, 08:30
Otsi:

Ava täpsem otsing