Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Peaprokurör sekkus Mandre maksuprotsessi

18. veebruar 2008, 14:10

Peaprokurör Norman Aas vahetas Indrek
Mandre ja Rein Lembit Palipea maksuprotsessis riiklikku süüdistajat, uus
prokurör Astrid Asi on järjekorranumbrilt juba kolmas.

"Prokurör on tõepoolest vahetunud," kinnitas Harju maakohtu pressiesindaja täna ootamatut prokurörivahetust ning lisas, et uus süüdistaja määrati peaprokuröri enda korraldusega.

Pärast eelmise kohtuistungi kajastamist ajalehes Äripäev pragas riigiprokuratuur ajakirjanikuga, kuna prokuratuuri hinnangul olevat artikkel jätnud lugejale vale mulje. Prokuratuur polnud rahul sellega, et leht nimetas kohtusse kutsutud ning aastate jooksul süüdistuse jaoks olulised detailid unustanud tunnistajaid prokuröri omadeks.

Mandre ja Palipea ligi 20 miljoni kroonine maksuprotsess startis riigiprokurör Piret Paukðtyse juhtimisel. Kui Paukðtys lapsepuhkusele läks, jätkas tema tööd riigiprokurör Laura Feldmanis. Kriminaalprotsessi ajal on vahetunud ka maksu- ja tolliameti esindaja, kelleks algusaastail oli ABTG (Adonis Baltic Timber Group) maksu-uurimisega vahetult kokku puutunud Meelis Krautmann.

Vahetult pärast maksuametist lahkumist ütles Krautmann protsessi kajastanud ajakirjanikule, et pole välistatud, et kohus mõistab Mandre ja Palipea maksupettuse süüdistuses õigeks.

Põhja ringkonnaprokuratuuri kodulehe andmetel töötab Astrid Asi ringkonnaprokurörina.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. February 2009, 19:29
Otsi:

Ava täpsem otsing