Tallink pukseeris indeksi tõusule

19. veebruar 2008, 14:33

Kodumaised aktsiad jätkasid madalal
tõusulainel – indeks kosus 0,51%, peamiseks turuveduriks oli juba mitu päeva
head minekut näidanud Tallinki aktsia. Viimane kallines 3,53% ning maksis päeva
lõppedes 13,77 krooni.

Hiljutised Tallinki siseringi aktsiaostud, koos esimese kvartali tulemustega maalitud pilt ilusamatest tulevikukasumitest ning raamatupidamisväärtusel kauplev väärtpaber on investorite jaoks meeldiv kombinatsioon. Laevakontserni aktsia on hiljutisest põhjast kosunud juba 16%.

Oma sügavaimast august on aga veelgi kõrgemale hüpanud Arco Vara aktsia (29%), mis lõpetas börsipäeva 3,6% kallimana kui eile. Sellise kasvu algpõhjust tuleks otsida investorite psühholoogiast – koledad jutud kinnisvaraturust ning üldine negatiivne sentiment tekitasid paanilise ülemüügi, mille järgselt otsitakse nüüd tasakaaluhinda.

Kinnisvaraarendaja on sel aastal teatanud ka oma tegevuse laiendamisest Bulgaarias ja Rumeenias.

Märkimisväärse osa börsi kogukäibest andsid aga Baltika aktsiaga tehtud tehingud, mille tulemusena liikus väärtpaberi hind kaks protsenti kõrgemale.
Neljanda kvartali majandustulemused avaldanud Harju Elekter suutis kasvatada küll käivet, kuid valmistas turule pettumuse puhaskasumi osas. Päeva suurimaks kaotajaks osutunud aktsia müüdi seetõttu väikese käibega 1,89% võrra alla. Sel nädalal tulemused avaldav Olympic Entertainment Groupi aktsia andis üle mitme päeva veidi tagasi ja langes 0,95%.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. February 2008, 15:06
Otsi:

Ava täpsem otsing