Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Trahvivaidlus võib Ühisteenused tööta jätta

Mariliis Pinn 20. veebruar 2008, 07:36

Juuratudengi vaidlus talle määratud
480-kroonise trahviraha pärast jõudis eile riigikohtu üldkogu ette ja võib AS
Ühisteenustele maksma minna ühissõiduki piletite kontrollimise õiguse.

Indrek Eiche vaidlustas talle Tallinnas trammis määratud trahvi, kirjutas Postimees.ee. Tema ja mitme tunnistaja väitel takistas vahetult pärast peatusest väljumist trammi peatanud kontrolör alles kotist piletit otsinud Eichet seda augustamast.

Nördinud Eiche vastuhakk jõudis riigikohtus põhiseaduse järelevalve menetluseni, mis peab selgitama, kas erafirma üldse tohib piletita sõitjaid trahvida.

Indrek Eiche sõnul ei saa Ühisteenuste kontrolörilt eeldada väärteomenetluse erapooletut elluviimist, kuna firma sissetulek sõltub linna teenitud piletitulust.

Õiguskantsleri esindaja kinnitas eilsel riigikohtu üldkogu istungil, et kantsleri hinnangul on ühistranspordi seaduse säte, mis lubab delegeerida bussijäneste karistamise erafirmale, põhiseadusega vastuolus. Õiguskantsler rõhutas oma kohtule esitatud arvamuses, et karistamine on üks riigi tuumikülesandeid, mille täitmist ei tohiks riik kellelegi kolmandale edasi anda.

Tallinna transpordiameti juht Andres Harjo ei teadnud oma sõnul Ühisteenuste pea kohal rippuvast kirvest. «Ühistranspordi seadus annab meile õiguse piletikontroll ja trahvimine halduslepinguga edasi anda,» nentis ta. «Kui seadus annab sellised raamid, siis nii ka tegutseme. Ja kui riigikohus käsib seadust muuta, siis järgime uusi raame.»

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. February 2008, 07:36
Otsi:

Ava täpsem otsing