Kolmapäev 26. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Inkassofirmad seilavad tõusulainel

Annika Matson 21. veebruar 2008, 17:19

Majanduskasvu aeglustumine on toonud
inkassofirmadele uusi kliente. Eelkõige on need ehitusturul tegutsevad firmad ja
väikelaenu võtnud inimesed, kirjutab venekeelne uudisteportaal dv.ee.

"Kui võrrelda 2008. aasta jaanuari eelmise aasta sama perioodiga, on märgata klientide arvu kasvu 60% võrra," ütles inkassofirma Võlaabi OÜ esindaja Mart Kuusk. Ta lisas, et klientide arv on kasvanud nii firmade kui ka eraisikute osas.

Esikohal on tema sõnul ehitusvaldkond. Samuti on suurenenud viimasel ajal väikelaenude, sh ka SMS-laenude ohvrite arv. Reeglina võlgade sissenõudmisega tegelevad firmad aitavad võlgnikke probleemide lahendamisel. Tihtipeale ei ole võlgnikel isegi aimu võla reaalsest suurusest.

"Laenu kustutamiseks ärge võtke uusi laene. Parem on pöörduda spetsialisti poole," soovitas Kuusk. Samuti saab tema sõnul koostada uue ja jõukohasema maksegraafiku.

Compromis Inkasso OÜ juhataja Rainer Aalberg kinnitas, et tõsised majandusraskused tekkisid just kinnisvara ja ehitusega seotud ettevõtetel. "See on nagu ahelreaktsioon. Toimub turu korrastamine: seiklusotsijad ja spekulandid on sunnitud otsima teisi tegevusvaldkondi," rääkis ta ning lisas: "Kui rääkida eraisikutest, siis võib täheldada nö jooksmist mööda suletud ringi. Võttes laenu, paljud inimesed ei anna endale aru, et kunagi tuleb see tagastada. Probleemid on erinevad. Mõned ei taha loobuda oma harjumustest, elutasemest. Meie töö seisnebki selles, et rääkida inimestele nende tegude tagajärgedest ning leida koos lahendus," seletas Aalberg.
Küsimusele, kuidas võlgnikud saaksid paremini oma probleemidest jagu, vastas ta: "Me soovitaks tegeleda põhjuse, mitte tagajärgedega. Mitte võtta laenu, kui ei ole võimalust või soovi seda tagastada ning probleemide tekkimise korral asuda viivitamatult neid lahendama, et ei tekiks uusi raskusi."

Julianuse Inkasso Agentuur AS juhatuse esimees Karl Mitt arvab, et probleeme tuleb tunnistada, mitte eitada ning kooskõlastama oma kulutusi sisetulekuga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. February 2008, 17:19
Otsi:

Ava täpsem otsing