Ansip: eelkõige võib Eesti uhke olla oma inimeste üle

Hille Tressum 22. veebruar 2008, 20:24

Peaminister Andrus Ansip pidas Eesti
Vabariigi 90. aastapäevale pühendatud kõne, kus tänas eesti
rahvast.

Peaminister Andrus Ansip pidas täna Vanemuise teatri- ja kontserdimajas Eesti Vabariigi 90ndale juubelile pühendatud kõne, milles toonitas, et Eesti rahvas võlgneb tänu oma püsimajäämisele tulevikuusule, teadmistejanule ja võitjaloomule.

"Kui me riik saaks kõnelda, ütleks ta oma juubeli eelõhtul teile kõigile – aitäh. Te olete oma riiki armastusega ehitanud ja südamega hoidnud. Ainult seetõttu on me riik nii edukas olnud," sõnas Ansip.

Peaministri järgi peab riigi poliitilise valitsemise keskmes olema Eesti idee ja visioon paremast tulevikust. Ta tõstis esile, et Eesti on lisaks geograafilisele mõistele veel midagi hulga enamat: „Eesti on paleus, idee. Idee vabadusest ja iseolemisest.“ Ta lisas, et Eesti idee hõlmab kodu mõistet kõigile Eestimaa rahvastele ja kätkeb endas sellist Eestit, mis on parim koht elamiseks.

Rahva olulise omadusena tõstis Ansip esile vabadust.

"Ma ei nimeta Eesti rahvast vabaks rahvaks mitte ainult seetõttu, et meie riik on iseseisev. Vaba rahvas tähendab minu jaoks mõtteviisi ja eestimaalaste sügavat sisemist olemust. See iseloomustab nii iga üksikut inimest kui kogu riiki.“ sõnas Ansip ning lisas, et vabadus tähendab soovi, oskust ja julgust teha otsuseid ja kujundada oma tulevikku ise. „Mõne jaoks on see eestlaslik jonn, teise jaoks meile iseloomulik uhkus. Minu jaoks on see meie edukuse tagatis.“

Peaminister kinnitas, et uue maailmaga toimetulekuks on ainult üks võti - teadmised. See tähendab haridust, pidevat õppimist, enesetäiendamist, valmisolekut uue omandamiseks ja ennekõike kursisolekut maailmas toimuvaga.

Eesti ühiskonnaelu ähvardavatest ohtudest nimetas Andrus Ansip mugavust, pealiskaudsust ja vastutustundetust

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. February 2008, 20:30
Otsi:

Ava täpsem otsing