Schengeniga liitumine lõpetas Soome narkomaanide visiidid

Agnes Ojala 23. veebruar 2008, 15:50

Tervishoiuameti andmetel on pärast
Schengeni viisaruumiga liitumist oluliselt vähenenud siia psühhotroopseid
ravimeid hankima tulnud soomlaste arv, teatas sotsiaalministeerium.

Tervishoiuameti peadirektor Üllar Kaljumäe sõnul uuriti praegust olukorda arstidelt. „Kui veel mõned kuud tagasi käis populaarsemates raviasutustes isegi kuni 30-40 soomlast päevas, siis need ajad on nüüdseks loodetavasti pöördumatult möödas. Arstid ise ütlevad, et praegu pöördub nende poole päevas keskmiselt 1-2 soomlast,” ütles Kaljumäe.

Tervishoiuameti andmetel kinnitavad ka apteegid, et olukord on muutunud. „Need apteegid, kus soomlastel oli tavaks retseptide eest ravimid välja osta, on samuti tõdenud, et psühhotroopsete ainete ostjaid on varasemaga võrreldes oluliselt vähemaks jäänud. Näiteks Uus-Sadama haruapteegis on neid ravimeid jaanuaris ostetud varasemate kuudega võrreldes neli-viis korda vähem, veebruaris omakorda vähem kui jaanuaris,” lisas ta.

Maksu- ja tolliamet on samuti kinnitanud sotsiaalministeeriumile, et kuigi jaanuarikuu jooksul on konfiskeeritud üle 2000 ebaseadusliku psühhotroopse ravimi tableti, siis praegu on rikkumisi keskmiselt vaid korra nädalas. „Nende tabamiseks, kes ikka veel üritavad Soome ebaseaduslikult ravimeid viia, teeb toll väga head tööd,” tunnustab Kaljumäe.

Eesti liitumisel Schengeni konventsiooniga muutus eelmise aasta lõpus narkootiliste ja psühhotroopsete ravimite kaasavõtmise kord reisimisel. Muudatus puudutab inimesi, kes reisi ajal peavad võtma narkootilisi ja/või psühhotroopseid ravimeid. Eesti elanikud peavad Schengeni riikidesse reisimisel koos ravimitega kaasa võtma ravimiameti tunnistuse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. February 2008, 15:51
Otsi:

Ava täpsem otsing