Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kriis: töötukassa tehingute konfidentsiaalsus on halduri ärihuvi

25. veebruar 2008, 17:52

Töötukassa nõukogu liige Tarmo Kriis ütles
aripaev.ee-le, et tehingute konfidentsiaalsus on ABN Amro ärihuvi,
mitte töötukassa nõue.

Kriis rääkis, et töötukassa suhted on reguleeritud välismaise portfellihalduriga. „Haldurist sõltub, kas info avaldatakse,“ lisas ta.

Kriis rääkis, et kui üks nende finantsjuhatuse liige lahkus töötukassast otsustati korraldada stabiilse partneri leidmiseks konkurss, kuna töötukassal oli väike personal ning ei soovitud luua finantsosakonda, kusjuures personali risk on kõrge.

Konkursi korras võitis halduri koha Hollandi üks tuntumaid panku ABN Amro. Kriis lisas, et järelevalvet teostab Eesti Pank. „Teostame perioodilist aruandlust ning meie peame seda piisavaks,“ ütles Kriis. „Kui seda muuta, siis peab see olema põhjendatud ja kaalutud ning see on pikk protsess.“

Kriis leiab, et töötukassa on üsna avatud institutsioon. „Tehinguid on metsikult palju ning neist on raske järeldust teha,“ põhjendas ta detailsema info mitteavalikustamist.

„Konfidentsiaalsus on ABN Amro, mitte töötukassa poolt lisatud klausel,“ ütles ta. Kriis rääkis, et konfidentsiaalsus on halduri ärihuvi, eesmärk pole varjata ega salata tehinguid. „Samuti ei leia Eesti Pank, et kõiki tehinguid peaks avalikustama,“ lisas ta.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. May 2008, 10:53
Otsi:

Ava täpsem otsing