Pealtnägija: mustlasele kogu oma raha viimine ei ole seadusevastane

27. veebruar 2008, 21:11

„Pealtnägija“ tegijate poole pöördusid mitu
kelmuse ohvriks langenud naist, keda isegi politsei aidata ei saa, kuna
vabatahtlikult oma raha mustlasele andmine ei ole seadusevastane.

Üks markantsemaid juhtumeid oli naisega, kes müüs oma korteri ning võttis juurde ka kiirlaenu, et maksta mustlasele, kes tema lähedaselt needuse ära lubas võtta. Kaamera ette keeldus ta tulemast, kuna usub siiani siiralt oma raha tagasi saamisesse. Teine naine viis needuse peletamiseks mustlasnaisele 177 000 krooni.

Tallinna tänavatel, kaubamaja lähistel või trollibussis tutvust sõlmiv Jaanika Paladii on kasina haridusega, viie lapse ema, kes mullu veetis aega ka kinnipidamisasutuses, kust ta tänaseks on vabanenud.

Kelmi ohvriks langenud filoloog Liina viis mustlasele 4000 krooni ja perearstist Mari 180 000 krooni. Mõlemad kinnitavad, et mustlasnaise skeem on sarnane. Esmalt teeb ta triki, et selgitada välja, kas ta saab neetut üldse aidata ja seejärel tüürib jutt rahale. Tavaliselt ohustas needus mustlase jutu kohaselt väga lähedast inimest nagu näiteks last, mis panebki emaarmastusest pakatavad naised kelmile raha kokku kandma.

„Ma suutsin end ikka väga üllatada,“ ütles oma tegudele järele mõeldes Liina. „Ma täitsin tema käsku,“ põhjendas oma uskumatut käitumist Mari. Viimane sai enda sõnul mustlasele antud raha tagasi nagu too oli lubanud. Mitte väga suur ei olnud Mari üllatus, kui selgus, et ainult pealmine ja alumine pakis olid rahatähed, ülejäänud ajalehepaber.

Hiljuti sai ka Liina politseist kirja mustlasnaise asjus siiski menetlust ei alustata.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. February 2008, 20:54
Otsi:

Ava täpsem otsing