Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

1Partner: optimistlikud loodavad hinnalangusest kasu

03. märts 2008, 10:58

1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin
Vahteri sõnul on turg hetkel maha jahtunud, kuid optimistlikumad loodavad
hinnalangusest ka soodsa pakkumise leidmisel kasu saada

Kaks kolmandikku inimestest on veendumusel, et kinnisvarahindade langus käesoleval aastal jätkub ning vaid napp 5% on vastupidisel arvamusel, selgus 1Partner Kinnisvara poolt selle aasta veebruaris läbi viidud veebiküsitlusest. Küsitlusele vastas kokku 776 inimest.

Küsitluse tulemuste kohaselt arvab 66% vastanutest, et kinnisvarahinnad 2008. aastal langevad, teatas ettevõte. 1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul usub hindade võimalikku tõusu vaid minimaalne protsent ning praegusega samale tasemele hindab neid jäävat veerandik vastanutest. “Veendumus, et hinnad jäävadki langema on viimasel ajal selgelt süvenenud,” lisas Vahter.

Kuigi ligi 2/3 vastanutest usub kinnisvarahindade langusesse, ei rutta inimesed sel aastal tehinguid tegema. Kinnisvara kavatseb osta kuni veerand ning müüa vaid 11% vastanuist. “Turg on küll selgelt maha jahtunud, kuid optimistlikumad loodavad hinnalangusest ka soodsa pakkumise leidmisel kasu saada,” kommenteeris Vahter.

Küsitlusele vastanud olid suhteliselt pessimistlikud ka Eesti majanduskasvu osas, mis jääb 2/3 arvates sel aastal vahemikku 1-5 protsenti. “Pidev jutt keerulistest aegadest on inimestele viimase poole aastaga selgelt kohale jõudnud,” kommenteeris Vahter.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. May 2008, 15:15
Otsi:

Ava täpsem otsing