Mehhiko ralli võitis Loeb, Mölder JWRC arvestuses teine

Valitsev maailmameister Sebastien Loeb
noppis oma kolmanda järjestikuse Mehhiko ralli võidu, jättes lähima konkurendi
minuti ja 6,1 sekundi kaugusele. JWRC esikoha pälvis Sebastien Ogier, eestlane
Jaan Mölder saavutas JWRC sarjas suurepärase teise koha.

Teisel võistluspäeval ebaõnne kogenud Jari-Matti Latvala alustas viimast päeva hoogsalt, kirjutas motorsport.ee. Ta võitis 17. kiiruskatse ning vähendas vahe Subaru piloodi Chris Atkinsoniga 50-sekundiliseks. Soomlase rünnak jätkus viimaste kilomeetriteni, kuid Atkinsoni tal püüda ei õnnestunud. Kahte meest jäi lahutama 33,6 sekundit.

Viimane võistluspäev tõotas lahingut Fordil sõitvate Mikko Hirvoneni ja Henning Solbergi vahel, keda lahutas enne hommikul 15,9 sekundit. Hirvonen võttiski rünnaku ette ning möödus Henning Solbergist 19. kiiruskatsel, võttes ühtlasi ome esimese katsevõidu tänavusel Mehhiko rallil. Ralli viimane kiiruskatse selles võitluses muutusi ei toonud ning Hirvonen tuli kokkuvõttes neljandaks.

Kuuendana lõpetas tubli sõiduga Matthew Wilson Stobart Fordil, seitsmes oli Federico Villagra Munchi Fordil. Viimase punktikoha napsas erasõitja Ricardo Trivino Peugeotil.

JWRC esikoha pälvis Sebastien Ogier, kellele Mehhiko ralli oli ühtlasi debüüdiks JWRC sarjas. Suzuki Swiftil tänavustel MM-võistlustel osalev Jaan Mölder jätkas võistluse viimasel päeval kindlalt eelmise päevade tempos, ja sõitis JWRC arvestuses mitmel kiiruskatsel välja ka parima aja, ühe neist viimasel päeval. Koos kaardilugeja Frederic Miclotte’iga on saavutatud teine koht väga heaks alguseks tänavusele MM-sarjale. Mehhiko ralli keerulistel ja kivistel kiiruskatsetel sõitis Jaan esimest korda.

„Ralli oli raske ja seda eriti autole,” kommenteeris Jaan Mölder võistluse finišis. „Teise päeva lõpus oli tõeline ime, et üldse hooldusse jõudsime. Kogu ralli jooksul purunesid mootori kinnituspoldid mitmel korral. Teise päeva õhtul näiteks oli mootor nelja poldi asemel kinni vaid ühega. Samuti jäime ilma starterist.”