Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Zjuganov: tulemused olid võltsitud

Hille Tressum 03. märts 2008, 11:43

Venemaa uueks presidendiks valiti Dmitri
Medvedev, tema lähima konkurendi Gennadi Zjuganovi sõnul olid valimiste
tulemused aga võltsitud.

Dmitri Medvedev on lubanud presidendina jätkata Putini tööd. Valimiskomisjoni andmetel kogus Medvedev presidendivalimistel 70,23% häältest, vahendas BBC.

Medvedevi lähim konkurent, Kommunistliku partei liider Gennadi Zjuganov kogus valimistel kõigest 17,76% häältest. Zjuganov ütles uudisteagentuurile Itar-Tass, et valimistulemused on võltsitud ning pöördub abisaamiseks kohtusse. Kreml on süüdistusi eitanud.

Medvedev on väljendanud lootust, et tal avaneb võimalus teha tööd tandemis Vladimir Putiniga, kellest saab uus Venemaa peaminister.

Presidendina plaanib Medvedev kontrollida välispoliitikat, kaitstes Venemaa huve.

Pühapäeva hilisõhtul tervitas Putin värskelt valitud presidenti Punasel Väljakul. Välispoliitika teemal märkis värske president: "President kaitseb Venemaa välispoliitikat vastavalt konstitutsioonile."

Samuti kinnitas Medvedev, et president Putin kolib Kremlist välja. Tema uueks töökohaks peaministrina saab Kremlist mõnesaja meetri kaugusel asuv Valge Maja.

Levivad ka kuulujutud, et paljud ülemused olid oma alluvatele andnud karmi käsu valida nn poliitiliselt korrektse Medvedevi poolt. Väidetavalt prooviti valijaid mobiliseerida, pakkudes tasuta toitu, kinopileteid ja mänguasju.

Venemaa sõltumatu vaatlusorganisatsiooni Golos andmetel märgati mõnes regioonis suuremat valimisaktiivsust, kui neis tegelikutl valijaid oli.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. March 2008, 11:43
Otsi:

Ava täpsem otsing