Briti endine meediamagnaat läks kroonuleivale

04. märts 2008, 18:20

Endine ajaleheparun Conrad Black ehk Baron
Black of Crossharbour ilmus eile Florida Colemani vanglasse, et alustada oma
ettevõtte aktsionäride petmise eest mõistetud kuue ja poole aastase karistuse
kandmist.

Hollinger International oli omal ajal maailma suuremate meediaholdingute seas, kõrvuti 400 USA ja Kanada kohaliku väljaandega kuulusid sinna Londoni Daily Telegraph, Jerusalem Post ja Chicago Sun-Times, kirjutas Los Angeles Times. Praeguseks ümbernimetatud ettevõttele on suurtest lehtedest alles jäänud vaid Chicago Sun-Times, ülejäänud on müüdud.

Blacki (63) ja kaht tema kaaskohtualust süüdistati firmast miljonite dollarite kõrvaldamises. Eelmise aasta juulis Chicagos toimunud protsessil mõisteti nad suuremas osas süüdistustest õigeks, kuid kõik kolm jäid süüdi pettuses. Black mõisteti lisaks süüdi õigusemõistmise takistamises, kuna ta kõrvaldas oma büroost ebaseaduslikult dokumente. Teised kaks meest said 27 ja 24 kuud vanglat, Blackilt mõisteti lisaks välja 6,1 mln dollarit kahjusid ja 125000 dollarit trahvi. Blacki võimalused vanglat edasi lükata lõppesid, kui Chicago kohus jättis eelmisel nädalal tema taotluse rahuldamata.
Kanadast pärit laiahaardeline ärimees Black loobus 2001.a. sealsest kodakondsusest, et vastu võtta Briti eluaegne peeritiitel ja saada sealse parlamendi ülemkoja liikmeks. Tiitli sai ta kuningannalt tollase peaministri Tony Blairi soovitusel.

Hoolimata vanglas istumisest kuulub parun aadlike ülemkotta edasi, kuigi Suurbritannias on kõne all võimalus süüdimõistetud kurjategijaid tiitlist ilma jätta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. March 2008, 18:19
Otsi:

Ava täpsem otsing