EL tunnustas Eesti otsust karmistada riigieelarve planeerimist

04. märts 2008, 19:57

Täna Brüsselis toimunud Euroopa Liidu
rahandusministrite kohtumisel kinnitati hinnang Eesti uuendatud
konvergentsiprogrammile, milles tunnustatakse Eesti otsust karmistada
riigieelarve planeerimist.

Kohtumisel anti soovitusi uuendatud konvergentsiprogrammis kajastuvale eelarve- ja majanduspoliitikale. Hinnangus tunnustatakse Eesti otsust karmistada riigieelarve planeerimist, minnes üle tasakaalus eelarve kavandamiselt ülejäägi planeerimisele, teatas rahandusministeerium.

Eesti kuulub nende riikide hulka, kes täidavad Euroopa Liidu stabiilsuse- ja kasvu pakti raames püstitatud eelarvepoliitika ja riigivõla vähendamise eesmärki juba täna. Ministrite poolt vastu võetud arvamus kinnitab juba varasemat Euroopa Komisjoni hinnangut, mis pidas Eesti rahanduse pikaajalist jätkusuutlikkust heaks: riigivõlg on peaaegu olematu ja elanikkonna vananemisest tingitud kulutuste suurenemisega on arvestatud.

Arvamuses sisalduvate eelarvepoliitiliste soovituste kohaselt peaks Eesti 2008. aasta eelarvepoliitika jääma neutraalseks. Täiendavalt soovitatakse tagada sobiv avaliku sektori palgapoliitika, jätkata tööturu reformidega ning säilitada tootlikkuse kasv, mis aitaksid kaasa ka inflatsioonisurve vähendamisele.

„Euroopa Liidu nõukogu soovitused, mis juhinduvad Euroopa Komisjoni hinnangust, kattuvad meie valitsuse eesmärkidega,“ rõhutas rahandusminister Ivari Padar. „Eelarvestrateegias tuleb hoiduda liiga suurest kulude kasvust, riigi majanduspoliitika peab suurendama erasektori konkurentsivõimelisust ja toetama tootlikkuse kasvu.“

Lisaks kinnitas nõukogu seisukohad, mida arutatakse riigi- ja valitsusjuhtide poolt eelseisval ülemkogul. Peamiste teemadena tulevad arutlusele majanduspoliitika üldsuunised ja finantsstabiilsuse vahearuanne. Finantssektori küsimused on päevakorras ka tulevatel ministrite kohtumistel aprillis ja mais.

Seoses maksuküsimustega pidasid liikmesriigid oluliseks käibemaksupettuste vastase võitluse jätkumist. Valdavalt toetatakse meetmeid, mis oleksid suunatud maksuhaldurite teabevahetuse ja koostöö parandamisele. Teema juurde tullakse tagasi Sloveenia eesistumise ajal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. March 2008, 19:54
Otsi:

Ava täpsem otsing