Kuuesaja krooni eest kuus protsenti tõusu

04. märts 2008, 15:28

Eilne korralik kukkumine sai täna Tallinna
börsil kerge jätku – suurema osa päevast valdavalt nulltasemel liikunud indeks
müüdi lõpuks siiski 0,65protsendisesse miinusesse.

Suurimat 4,5 miljoni krooni suurust käivet näitas Silvano Fashion Groupi aktsia, mille hind vähenes 3 protsenti. Veebruari viimase päeva hommikul tulemused avaldanud rõivakontsern keskendub preaegu teatavasti oma poeketi laienemisele ja seda eelkõige Venemaal. Müügipinnad aga ei suuda veel piisavalt efektiivselt toimida, mistõttu on kulud kasvanud kiiremini kui tulud ning viimase kvartali puhaskasum langeski 35%. Tulemuste järgselt on Silvano aktsia hind aga kolme päevaga kaotanud juba 17% väärtusest, millest võib järeldada, et investoritele olid tulemused üsna korralik pettumus ning erilist põhjust rõõmustamiseks ei nähta ka lähitulevikus.

Päeva huumori eest hoolitsesid taas Viisnurga kaks järglast – kinnisvaraarendaja Trigon Property Developmenti ja mööblitootja Viisnurga aktsiad – mõlemaga tehti üks tehing kogusummas 645 krooni. Selle raha eest sai endale osta aga päeva kaks suurimat tõusjat – Viisnurga aktsia kerkis 4,2 ja Trigoni PD aktsia 2 protsenti.

Suurimaks langejaks osutus veebruaris imetlusväärset tõusu näidanud Tallinna Kaubamaja aktsia, mis kaotas päevaga 3,8% eilsest väärtusest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. March 2008, 15:28
Otsi:

Ava täpsem otsing