Kruuda: ajakirjanduse käitumist riigikogu suhtes on õõvastav vaadata

1706-aripaev 06. märts 2008, 15:08

Meediaärimees Oliver Kruuda ütles, et teda
teeb ajakirjanduse käitumine – allkirjade kogumine riigikogu liikmete
palgasüsteemi vastu – pahaseks ja seda on õõvastav vaadata.

„Miks ei kogu ajakirjandus allkirju prostitutsiooni, alkoholismi, narkomaania vastu? Miks kogutakse allkirju Eesti Vabariigi esimese 101 inimese vastu?“ küsib Kruuda. „Minule paistab see rumal ja ihne. Tundub, et need, kes seda teevad, tahavad populismis mõnuleda. Kui see oleks tõsiselt võetav, koguks ajakirjandus allkirju ka narkomaania, alkoholismi ja prostitutsiooni vastu. Minu arust peaks riigikogu liige saama head palka. Ma ei taha kellegi kohta midagi öelda, kui et tulevikus pääseks sinna ka teistsuguseid inimesi,“ rääkis Kruuda.
Tema pooldab riigikogu liikmete puhul mõistlikku palgakasvu.

„Õnneks on meil neid, kes kujundavad ühiskonda ja loovad seadusandlust ainult 101 ja usun, riik on võimeline neid ära palgastada. Kui Eesti Energia direktor saab kordades rohkem palka, kui selle vastutusala minister, siis see pole õige,“ ütles ta.
Kruuda sõnul on ka näiteks presidendikantselei eelarve suurusjärgus 70-80 mln krooni aastas, kuid presidendil pole veel oma lennukit.
„Et president ei peaks oma armaadaga lennujaamas lendu oodates konutama, võiks presidendil olla oma väike lennuk. Et näiteks Kopenhaagenist Kreekasse koosolekule lennates poleks ta väsinud,“ pakub Kruuda.

Ta lisas, et oleme eestlastena väiksed nagu sääsed, kuid võiksime mõelda suurelt.

„Tuleb olla suure hingega. Kui ühtegi päeva ei lähe mööda, et ei kirjutataks ametnike ja riigikogulaste palkadest, siis on see ihne ja rumal, ihnuskoi käitumine.“ Kruuda ütles, et ministri ja riigikogu liikme palk võiks olla sedavõrd suur, et inimene jaksaks endale korraliku ülikonna osta.
„Praegu palgad seda ei võimalda,“ ütles Kruuda. Ta rääkis, et Euroopa Liidu parlamendis on siiski välimus tähtis ning esimene pilk. „Kui oled pesemata ja hooldamata…esimene pilk on see, millega lüüakse. Mitte väljaveninud kampsun,“ ütles Kruuda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. March 2008, 15:25
Otsi:

Ava täpsem otsing