Ligi 2 miljardit Tallinna ristmikele

Katre Pilvinski 07. märts 2008, 00:00

Valitsus kinnitas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis ette valmistatud transpordi infrastruktuuri arendamise investeeringute kava, teatas ministeerium. Minister Juhan Partsi sõnul on investeeringud kasulikud nii ühistranspordi kasutajatele, väikesaarte elanikele kui ka kõigile tallinlastele.

"Ülemiste liiklussõlme, Põhjaväila ja Russalka eritasandilise ristmiku rajamine peaks aitama muuta Tallinna taas linnaks, kus on võimalik liigelda," ütles Parts.

Partsi sõnul on reservis olev 4,6 miljardit krooni mõistlik suunata arendusteede projektidele ning osaliselt Tallinna-Tartu maantee remondiks.

Transpordireservis on veel 4,6 miljardit krooni, sest riigiteede rahastamise ja objektide kohta ei ole veel valitsuse otsust. Sellel teemal alles arutelu käib.

Partsi sõnul on see rahavaru mõistlik suunata olulistele riigi arendusteede projektidele, aga otsused on väga otseselt seotud teehoiukavaga.

"Tallinna-Tartu maantee lahenduse peame leidma hiljemalt maiks," lisas ta.

Reservi jäänud summa eest planeeritavad objektid peab kinnitama valitsus, seega ei saa majandusministeerium praegu planeerida ELi struktuurifondide raha investeerimist, kommenteeris ministeeriumi avalike suhete osakond.

Teedeehitusettevõtte Tartel juht Sven Pertens ütles, et Eestis teedeehitamisel võimsusest puudu ei tule ka 4,6 miljardi krooni juures.

"Võimsus sõltub perioodist - kui jagada 4,6 miljardit krooni viiele aastale, siis see läheb nagu kerisele," ütles Pertens. "Eestis on kõva võimsuse ülejääk. 8-10 firmat kandideerib teedeehitusprojektidele," rääkis ta.

Pertensile ei meenu, et siin oleks teedeehitajatel võimsusest puudu jäänud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing