Meelis Atonen: mingit telefoniõigust pole olnud

Piret Reiljan 11. märts 2008, 10:26

Eesti Posti nõukogu esimees ja endine
tipp-poliitik Meelis Atonen kinnitas Äripäevale, et Eesti Posti ja Express Posti
juhtide kohtumiste selgitamiseks konkurentsiametile helistamine ei ole mingil
juhul telefoniõigus, vaid seadusekuuleka kodaniku ja ettevõtte nõukogu esimehe
loomulik käitumine.

Pärast telefonikõnet Atonenilt otsustas konkurentsiamet postifirmade läbirääkimiste edasisest uurimisest loobuda.

Atoneni vastulause Äripäevale:

"Kui Teie oleksite ühe ettevõtte nõukogu esimees ja loeksite lehest, et seda ettevõtet ootab kohe uurimine või peaaegu kriminaalne süüdistus, mida Teie teeksite?

Mina võtsin ühendust ettevõtte juhatuse liikmetega küsimaks, mis toimub ning ka konkurentsiameti esindajatega, et küsida, mida ettevõtte valesti teeb, ning saada kindlust, mida me võime teha, mida mitte. Samas andsin ka edasi infot, mis protsessid tegelikult toimuvad. Kahjuks peab ütlema, et vahendajad ajakirjanike näol siin sugugi mitte objektiivset pilti ei edastanud. Konkurentsiameti esindajad küsisid ja ma andsin oma teadmiste piires vastuseid. Samas olen väga tänulik neile seadusandluse täiendava selgitamise eest, mida ma palusin teha veendumaks Eesti Posti tegevuse õigsuses.

Kui seda nimetatakse telefoniõiguseks, siis on see selgelt asjade käigu vale nimega nimetamine. Ega siis ühe Äripäeva loo peale kedagi süüdi ei mõisteta, ja poolte ärakuulamine, kas või info kogumiseks, on üks konkurentsiameti töö vorme, kindlasti ei pea see kõik toimuma Äripäeva reporteri vahendusel.

Ettevõtte nõukogu esimehena vastutan ma ettevõtte eest ning mure ja tegutsemine on loomulik.

Mul on ääretult piinlik, kui mind süüdistatkse tegevuses, mida ma pole kunagi korda saatnud. Piinlik, sest ma justkui pean tõestama, et olen tavaline seadusekuulekas kodanik. Aga vajadusel teen seda ka kohtu kaudu, kui muidu tõde kaitstud ei saa. Kinnitan veelkord, mingist telefoniõigusest antud juhul juttu olla ei saa. Samuti on mul piinlik, et riigametnikke, kes teevad südamega oma tööd, süüdistatkse olematutes pattudes selle eest, et nad mõne ajakirjaniku pilli järgi ei tantsi, aga samas teemaga süveneda soovisid. Aga veelkord, õnneks ei mõisteta ajakirjaniku suva järgi Eestis kedagi süüdi. Selleks on vaja seaduserikkumise fakte, siiski."

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. March 2008, 10:26
Otsi:

Ava täpsem otsing