Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Üks küsimus: Millised tooted vajavad veel hoiatamist?

ÄP 13. märts 2008, 00:00

Kaia Uppin, Susi hotelli tegevjuht
Võib-olla video- ja arvutimängud. Võib-olla ka E-d ja muud toiduainete sisaldused on väga väikeses kirjas tooteetikettidel.

Samuti ei tohiks eestikeelset tooteetiketti, millel puudub E-ainete sisalduse loetelu, kleepida originaalteksti peale.

Tarmo Noop, A. Le Coqi juht
Kui joon ühe õlle või klaasi veini või pitsi viina, siis see ei mõju minu tervisele kohe kindlasti mitte halvasti. Kõikidel toodetel, millel on tõestatud, et vähene tarbimine või vale tarbimine põhjustab terviserikkeid, mis mõjuvad tervisele halvasti - neil peaks olema hoiatav silt. Näiteks sigaretid ja ravimid. Alkoholi puhul ma nii kategooriline ei oleks. Näiteks Soome pidi alkoholipudelitelt sildid ära võtma, sest polnud tõestatud, et mõõdukas tarbimine kahjustab tervist. Euroopa Liit tegi ettekirjutuse ning Soome oli kohustatud sildid ära võtma. Minu teada on seda praeguseks ka tehtud.

Helle Aruniit, tarbijakaitseameti tegevjuht
Kampaaniad, mis kutsuvad üles tervislikult ja targalt tarbima, mõjuksid paremini kui hoiatavad sildid. Silt "Tarbi targalt!" oleks parem kui hoiatus. Hoiatama peaks ainult positiivselt, mitte rängalt nagu tubakal. Alkohol otsekohe ei peaks olema sildistatud. t E-ainete sisalduse loetelu, kleepida originaalteksti peale.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:24
Otsi:

Ava täpsem otsing