Esmaspäev 5. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Araabia uudised: Ameerika valetas Iraagi kohta

Hille Tressum 13. märts 2008, 10:22

Viimaseid kuid Ameerika presidendi ametis
tegutsev George Bush ja USA vastutavad ametnikud avaldasid Iraagi sõja jooksul
maailmale 935 valeraportit.

Fakt, et nii Ameerika president George Bush kui ka juhtivad riigiametnikud, on maailmale esitanud 935 Iraagi olukorra kohta käivat vale raportit, ilmnes Integratsiooni Keskuse raportist, vahendas Araabia maades tegutsev uudistekanal aljazeera.net.

Avaldused, kus olid ära toodud Iraagis paiknevad massihävitusrelvad ja seosed al-Qaedaga, oli meelega maailmale söödetud vale teave eesmärgiga tõsta oma populaarsust.

Uuringu koostanute sõnul esitasid Bush ja seitse tema administratsiooni töötajat alates 11. septembri terroriaktist kahe aasta jooksul järjepidevalt valeinformatsiooni Iraagis toimuva kohta. President ise esitas ise 260 valeavaldust ja tolleaegne riigisekretär Collin Powell 254.

Raportist ilmnes, et valeavalduste arv tõusis märgatavalt 2002- aasta augustist, just enne kongressi otsust Iraagi küsimuse lahendamisel.

Tol ajal oli Valge Maja veendunud, et praeguseks hukatud Saddam Husseini käsutuses oli massihävitusrelv. See oli USA ja tema liitlaste peamine argument Iraaki tungimisel, hiljem aga selgus, et mingit massihävitusrelva riigipeal ei olnud.

Raporti koostanud organisatsiooni kokkuvõttest tuli välja, et ka Ameerika asepresident Dick Cheney tegi meedia vahendusel 48 valeavaldust Iraagis toimuva kohta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. June 2008, 14:29
Otsi:

Ava täpsem otsing