Deniss seilas end Pekingisse

Külli Haav 14. märts 2008, 00:00

Denissi sõnul sai tema sportlik karjäär alguse ühel tuulisel novembrikuu päeval üheksa aastat tagasi, mil tipp-purjetajast isa Igor Trofymov suutis poisi veele meelitada.

Oma edu põhjuseks peab noormees tugevat peretiimi. Endise tippujuja, kahekordse Nõukogude Liidu meistrist ema ja Lendava Hollandlasega purjetanud isa käe all treenides ning koos võistlustel käies on igaühel kujunenud välja oma ülesanne.

"Isa on peatreener, ta paneb paika taktika ja strateegia merel. Tema ülesandeks on ka kõik transpordi- ja logistikaalane, et purjekas ühes tükis üle kogu maailma toimuvatele võistlustele jõuaks," selgitas Deniss. Hea seisab isa ka selle eest, et rahadega kitsas kätte ei tuleks. Ema Marina Trofimova, kes hariduselt füsioloog, teab aga, kuidas koormuseid ja toidusedelit valida.

Vähetähtis pole Denissi jaoks purjetamise kõrval ka haridus. Mõnda aega tagasi lõpetas ta Audentese ülikooli ärikorralduse, PRi ja mänedžmendi erialal. Ambitsioonika noormehe tulevikuplaan näebki ette spordi- ja ärikorralduse-alaste teadmiste ühendamise ja Eesti spordielu arendamise.

Kuigi Deniss võitles Eestile Portugalis Cascais toimunud võistlustel olümpiapääsme välja, pole see veel nimeline. Kes Pekingisse läheb, selgub kindlalt pärast paari võistlust, kus Laser-klassis osaleb peale Karpaki veel mitu eestlast. "Merel kolleege pole, kõik on konkurendid," muheles Deniss.

Noormehe sõnul sõltub nii koolis kui ka võistlustel palju enesekontrollist ja võimest pingelistes olukordades rahulikuks jääda. "Ma ei hakka ennast pingestama asjadega, mis on ettearvamatud, nagu näiteks olud ja tulemused olümpial. Pean sinna pääsemist juba iseenesest suureks saavutuseks."

Tulevikuplaanid on Denissil selged 2012. aasta olümpiamängudeni. "Sada protsenti purjetan end Londonisse välja! Praegu teen kõik võimaliku olümpiaks ette valmistumiseks."

Alar Volmer, purjetaja
Tema edu taga on väga targalt juhitud areng - vanemate kogemustele põhinev suur töö. Julgen arvata, et temast saab esimene Eesti purjetaja, kes murrab välja ka professionaalse purjetamise maailmatippu.

Toomas Tõniste, OMi hõbe ja pronks 470-klassis
Olümpiamedal oleks Denissile, kes nii pühendunult ennast üles on töötanud, suur saavutus. Soovin, et ta üle ei pingutaks ega hakkaks midagi uut katsetama, vaid jätkaks samas vaimus!

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing