Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Helenius: Merko jagunemine on investorite huvides

Agnes Ojala 14. märts 2008, 16:00

Suurinvestor Joakim Helenius usub, et Merko
jagunemine on igati loogiline ja mõistlik samm, mis teenib investorite huve.

„See on igati loogiline ja mõttekas samm. Loodan, et see on õppetund Eesti äriühiskonnale, hoiatav näide selle kohta, kuidas ei tohiks teha,“ arvas Helenius.

Tema sõnul on ärieetika Eestis küll palju parem kui mujal Kesk- ja Ida-Euroopas, kuid sellega ei tohiks rahul olla. „See ei ole piisav. Siinsed ettevõtted peaksid olema samasugused Lääne omadega. Loomulikult, ka need ei ole täiuslikud, kuid sinnapoole tuleks liikuda,“ lisas ta.

Merko Ehituse aktsiatega kauplemise võimalikku peatamist Tallinna börsil kuni kuuks ajaks kommenteeris Helenius järgmiselt: „Merko jagunemine on ainult investorite endi huvides. Usun, et nad näitavad üles mõistmist. Rõhutan, et küsimus on ärieetikas. Ma olen enam mures eetika pärast kui selle pärast, kas investor saab aktsiat osta või müüa.“

Helenius loodab, et Merko juhtub viib muutusteni, kus enam ei oleks kahtlased tehingud võimalikud. Ta avaldas lootust, et see Eesti ärimaastikku puhastab.

„Merko Ehitus on väga professionaalne ettevõte. Seda, mida nad teevad, teevad nad väga hästi. Arvan, et kriminaalasja eraldamine on väga õige otsus,“ lisas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. March 2008, 15:58
Otsi:

Ava täpsem otsing