Merko lahutab maadevahetuse kriminaalasja muust ärist

Agnes Ojala 14. märts 2008, 14:37

Merko Ehituse juhatus ja nõukogu otsustasid
täna, 14. märtsil toimunud ühisel koosolekul restruktureerida ettevõtte ning
eraldada majandustegevus ja maadevahetuse kriminaalasi.

Ettevõtte juhtkonna hinnangul tagab ettevõtte restruktureerimine parimal viisil ettevõtte jätkusuutliku arengu, aktsionäride ja töötajate huvid pikale veninud maadevahetuse kriminaalasja tingimustes, teatas Merko Ehitus börsile.

2005. aastal alustatud maadevahetuse kriminaalasja venimine, sellega kaasnev määramatus ning spekulatsioonid ajakirjanduses on hakanud pärssima ettevõtte majandustegevust ning kahjustavad ettevõtte ja selle aktsionäride huve. Selgeks signaaliks, et senisel kujul jätkamine ei ole võimalik oli Läti valitsusagentuuri Jaunie tris Brani 13. märtsil tehtud otsus, milles süütusepresumptsiooni ning üldlevinud hankepraktikat eirates välistati Merko Ehituse ja kontserni tütarettevõtte SIA Merks osalemine Läti Rahvusraamatukogu ehituskonkursil seoses kahtlustuse esitamisega maadevahetuse kriminaalasjas.

Ettevõte on pöördunud juriidiliste ja finantsnõustajate poole restruktureerimise variantide (tegevusvaldkondade müük, ettevõtte jaotamine, varade müük) väljatöötamiseks ning nende rakendamisega kaasnevate juriidiliste ning majanduslike tagajärgede hindamiseks. Juhtkond esitab aktsionäridele omapoolse ettepaneku kontserni restruktureerimise kohta hiljemalt 15. aprilliks 2008.

Aktsiaseltsi nõukogu ja juhatuse otsuse kohaselt deponeerib AS Merko Ehitus kahtlustatava ettevõtte arvelduskontole või tagab muul viisil 300 miljoni krooniga Merko Ehituse võimalike kohustuste täitmist kriminaalmenetluses, millest 250 miljoniga tagatakse teoreetilist maksimaalset rahatrahvi süüdimõistva otsuse korral ja 50 miljonit krooni moodustavad menetlusega seonduvad kulud. Kohtuvaidlusega seotud ettevõtet jääb juhtima AS-i Merko Ehitus praegune nõukogu esimees Toomas Annus. Selline samm astutakse ühelt poolt aktsionäride parimates huvides, teiselt poolt aga tagamaks kõikvõimalikke riigi nõuded Merko Ehituse vastu maksimumulatuses.

Merko Ehitus ja ettevõtte nõukogu esimees Toomas Annus kinnitavad jätkuvalt, et ei ole erinevalt prokuratuuri kahtlustustest altkäemaksu andnud ja kavatsevad kaitsta end esitatud kahtlustuste eest kõigi seaduslike vahenditega.

Merko Ehitus kinnitab, et järgib ettevõtte restruktureerimise käigus kõigi aktsionäride, töötajate ja kreeditoride huve parimal võimalikul viisil ja seisab kõigi ettevõtte klientide ning koospartnerite huvide eest.

Seoses käesoleva teatega palub AS Merko Ehitus peatada Tallinna börsil ettevõtte aktsiatega kauplemine kuni restruktureerimise kava avaldamiseni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. May 2008, 14:44
Otsi:

Ava täpsem otsing