Viru-Nigula tuulepark paneb tuulikutele testihääled sisse

14. märts 2008, 18:28

Eesti elektrisüsteemi toimimise eest
vastutav OÜ Põhivõrk ja Viru-Nigula tuuleparki haldav OÜ Nelja Energia leppisid
kokku tuulepargi puuduste likvideerimise edasises ajakavas.

Täna allkirjastasid OÜ Põhivõrk ja OÜ Nelja Energia lepingu, mille kohaselt lülitatakse Viru-Nigula tuulepark elektrivõrku ja pargi ehitaja saab alustada tuulikute testimist. Lepingu kohaselt on Nelja Energial aega tuulikute nõuetele vastavusse viimiseks kuni 31. maini, teatas ettevõte.

Nelja Energia juhi Martin Kruusi sõnul alustab pargi ehitaja WinWinD tuulikute katsetustega juba esmaspäeval, et park saaks pärast puuduste likvideerimist võimalikult kiiresti täisvõimsusel tööle hakata.

Viru-Nigula tuulepargi võrguühendus katkestati 11. veebruaril, kuna tuulepargi omanik ei jõudnud viia oma tuulikuid tähtajaks vastavusse elektrisüsteemi töökindluse tagamiseks kehtestatud nõuetele. Peamiselt vajasid parandamist tuulepargi juhtimissüsteem ning tuulikute võime jätkata elektrisüsteemi rikete korral nõutud aja jooksul iseseisvat tööd.

Vastavalt elektrituruseadusele vastutab Põhivõrk Eesti elektrisüsteemi toimimise eest. Põhivõrk juhib reaalajas kogu Eesti elektrisüsteemi tööd, seisab hea Eesti kõrgepingevõrgu planeerimise, arendamise ja hooldamise eest ning koordineerib Eesti elektrisüsteemi välisühenduste rajamist. Muuhulgas on Põhivõrgu ülesandeks kontrollida ka seda, et kõik võrku ühendatud seadmed vastaksid elektrisüsteemi töökindluse tagamiseks kehtestatud nõuetele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. April 2008, 14:42
Otsi:

Ava täpsem otsing