Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Hullunud malejuht rajab 18 miljoni dollariga maleplanetaariumi

15. märts 2008, 11:55

Rahvusvahelise maleliidu FIDE president
Kirsan Iljumžinov kohtus täna Moldova riigipea Vladimir Voroniniga arutamaks
objekti rajamist Chisinausse ning esitas rahastamise kohta õige kummalisi
väiteid.

Iljumžinov, kes on kõrvuti malejuhi ametiga puruvaese Kalmõkkia vabariigi riigipea, pidi Moldaavia kolleegiga ühtlasi arutama ka maleviguri kujuliseks kavandatud rajatise projekti, vahendas gazeta.ru. Taoline ehitis oleks esimene Euroopas. “Keskus ehitatakse täielikult FIDE vahenditest,” rääkis president, “niimoodi oleme abiks FIDE liikmesriikidele. Ehituse hind on 18 miljonit dollarit, puudu on veel 2-3 miljonit, palun!”

Kalmõkkia on 300 tuhande elanikuga Kaspia mere ja Dagestaniga piirnev mahajäänud “vabariik” Lõuna-Venemaal, mille pealinna Elista lähedale on rajatud suurejooneline Malelinn. Seal on rahvusvahelist male-elu juba 1995. aastast juhtiva mehe soosingus toimunud maleolümpia ning maailmameistrikohtumised. “Linna” kaunistab muuseas Ilfi/Petrovi kirjanduskangelase Ostap Benderi kuju. Tema ajas muu loba seas ühe kolkalinna rahvale udu sinna peatselt kerkivast maailma malekeskusest.

Iljumžinov (s.1962) sai multimiljonäriks N. Liidu lagunemisele järgnenud ärastamistes ning hiljem on valitsenud oma kodumaad aasialikus stiilis.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. March 2008, 14:17
Otsi:

Ava täpsem otsing