MTA drillib konstaableid salakaupa avastama

17. märts 2008, 14:01

Maksu- ja tolliamet (MTA) viib märtsis
läbi aktsiisikaupade kontrollimisega vahetult kokkupuutuvate politseinike
koolitusi.

Koolitused toimuvad vastavalt maksu- ja tolliameti ja politseiameti eelmise aasta lõpus allkirjastatud kokkuleppele, mille eesmärgiks on ühine salakaubanduse vastane võitlus, teatas amet.

“Soovime aktsiisikaupadega ebaseadusliku kauplemise tõkestamisesse kaasata ka kohalikul tasandil tööd tegevad konstaablid, kes on rikkumistele kõige lähemal,” rääkis MTA tollikontrolliosakonna juhataja Urmas Järg. Lisaks politseile on aktsiisikaupade järelevalvesse kaasatud ka kohalikke omavalitsusi.

Järgi sõnul käsitletakse koolitustel alkoholi ja tubakatoodete maksumärke, nende määratlemist, kasutamise kohustust ning turvalisust. Tuuakse näiteid, kuidas arvutatakse alkoholi, tubakatoodete ja kütuse aktsiisimaksu. Tutvustatakse kange maksumärgi elektroonilise järelevalve süsteemi ja sellele juurdepääsu võimalusi. Koolitusel räägitakse ka aktsiisikaupade salaturust ja koostöö võimalustest selle piiramisel.

“Seoses Schengeni õigusruumiga liitumisega eelmisel aastal, samuti aktsiiside tõusuga tuleb salakaubanduse vastu võitlemisel arvestada suureneva survega salaalkoholi ja -tubaka osas,” selgitas Järg ning lisas, et MTA jälgib salakaubaturul toimuvat hoolega ja arvestab oma tegevuste planeerimisel riskide kasvuga.

Koolituste toimumise aluseks oleva koostöölepingu lisa kirjutasid 20.12.2007 alla maksu- ja tolliameti peadirektor Enriko Aav ja politseiameti peadirektor Raivo Aeg.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. March 2008, 14:01
Otsi:

Ava täpsem otsing