Teisipäev 24. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Arco Vara: välismaale kinnisvara ostjaid on paarkümmend inimest

19. märts 2008, 16:27

Arco Vara ristmüügi juht Mark Shein ütles
aripaev.ee-le, et seni on tema kaudu välismaale kinnisvara ostnud vaid
paarkümmend inimest, neist pooled Arco Varas töötamise ajal.

Shein ütles, et Eesti kohalikest pankadest laenu võttes tuleb tagatiseks panna Eestis asuv kinnisvara. Samas on võimalik laenu võtta ka kohalikust pangast.

Nordea pakub välismaale kinnisvara ostmiseks reservlaenu, mille lõppintress koosneb baasintressist ja kliendigrupist sõltuvast marginaalist. Nii on täna reservlaenu intress alates 6,25% laenulimiidi kasutatud osalt. See, millisesse riiki reservlaenu abil kinnisvara osta soovitakse, intressi ei mõjuta. See tagab kliendile ostetava kinnisvara suhtes vabaduse.

Nordea kommunikatsioonijuhi Reelika Raamatu sõnul sobib reservlaen klientidele, kel on vaba kinnisvara, ning ühe tagatise kohta seatud laenusumma ülempiir lähtub toote spetsiifikast. Nimelt on reservlaen ühekordse tagasimaksega n-ö bullet-tüüpi laen, mille puhul klient tasub igal kul vaid laenuintresse ning tagastab põhiosa ühekordse maksena laenuperioodi lõpus.

Reservlaenu on võimalik võtta 10 aastaks, misjärel on võimalik see tavatingimustel laenuks ümber vormistada.

"Täpset huviliste arvu on raske prognoosida, kuid alates sügisest oleme täheldanud huvi kasvu just välismaal kinnisvara soetamise vastu ning juba on ka juhtumeid, kus see huvi on reservlaenu võtmise näol realiseerunud," kommenteeris Raamat.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. March 2008, 17:48
Otsi:

Ava täpsem otsing